У Києві на знак протесту проти звільнення з армії Сергій Ульянов підпалив себе. Вранці 26 липня, на Повітрофлотському проспекті біля будівлі Міністерства оборони чоловік у військовій формі облив себе невідомою речовиною та підпалив її.

У Києві на знак протесту проти звільнення з армії Сергій Ульянов підпалив себе. Вранці 26 липня, на Повітрофлотському проспекті біля будівлі Міністерства оборони чоловік у військовій формі облив себе невідомою речовиною та підпалив її. Його одразу почали гасити вогнегасниками, тож чоловік не постраждав. На місці були рятувальники та журналісти, про свою акцію Ульянов усіх попередив. 

Це не перша акція Ульянова. 25 липня 2017 року він разом з іншими людьми у військовій формі влаштували акцію біля будівлі Міноборони, в якій чоловік на ім'я Данило Турчин прикував себе до стовба та оголосив голодування.

Батько протестувальника Володимир Ульянов розповів Громадському, що син пішов на такий крок, оскільки їх з сином незаконно звільнили з армії. За його словами, вони не отримали жодних документів про перебування в зоні бойових дій на Донбасі, а також не одержали виплати за контрактну службу.

«Існує певний порядок звільнення солдатів. Ми хотіли, щоб це було правильно з юридичної точки зору. Навіть міністр оборони Степан Полторак дав розпорядження звільнити нас та виплатити відповідні кошти. А в командуванні Сил спеціальних операцій ЗСУ нам просто сказали: “Ви звільнені, йдіть звідси”. Нам не дали жодних паперів і фінансово не розрахувались. Ми вже два роки ні з чим. Нам сказали йти в суди. Ми так і зробили, тому розгляд справи триває», — зазначив Володимир Ульянов.

Колишній військовослужбовець Збройних сил України Сергій Ульянов підпалив себе біля Міністерства оборони на знак протесту проти звільнення його з армії, Київ, 26 липня 2018 року Фото: Інна Соколовська/УНІАН

Сергій Ульянов був членом групи «Крим», яка після мобілізації не отримала відповідних документів про участь у бойових діях та зарплат, розповів Громадському член ГО «Українське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО у місті Києві та Київській області» та знайомий протестуючого Ігор. За його словами, чоловіки почали брати участь у бойових діях у 2014-му як добровольці, а в 2015-му їх мобілізували.

У Міністерстві оборони підтвердили, що Сергій Ульянов служив у Збройних силах. Проте, за словами командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ генерал-лейтенанта Ігоря Луньова, у вересні 2017 року Ульянова звільнили. Луньов каже, що Ульянов намагається вирішити питання виплати грошових компенсацій на суму 120 тисяч гривень за час служби, на якій він був відсутній.

«З 8 вересня 2017 року цей військовослужбовець, Сергій Ульянов, був звільнений з лав ЗС України. Зараз триває судовий процес по його третьому позову, хоча усього їх чотири. Два попередніх позови громадянин Ульянов програв, на третє засідання не з’явився»,— сказав Луньов.

Чоловіки надають допомогу колишньому військовослужбовцю Збройних сил України Сергію Ульянову, який підпалив себе біля Міністерства оборони на знак протесту проти звільнення його з армії, Київ, 26 липня 2018 року Фото: Інна Соколовська/УНІАН

У Міноборони припускають, що акція зі самопідпалом — це спроба вплинути на суд.

Напередодні акції Ульянова відбулась зустріч представників «Українського об’єднання учасників бойових дій та волонтерів у місті Києві та Київській області» та Міноборони, однак її учасники не дійшли згоди.

За інформацією Міністерства оборони, 14 серпня в Адміністративному окружному суді Києва відбудеться чергове засідання суду у справі Ульянових проти Міноборони та 73-го морського центру спеціальних операцій проти Міноборони.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вигнанці. Як критика командирів закінчується для спецпризначенців звільненням з війська

/Дмитро Пальчиков 

Поділитись: