Слідство у справі про теракт в метро Санкт-Петербурга розглядає версію того, що підозрюваного у скоєнні вибуху використали як смертника без його відома.

Слідство у справі про теракт в метро Санкт-Петербурга розглядає версію того, що підозрюваного у скоєнні вибуху використали як смертника без його відома. Про це повідомляє «Интерфакс».

За словами співбесідника «Интерфакс» з правоохоронних органів Росії, підозрюваний Акбаржон Джалілов не збирався підриватися у вагоні.

«Безліч фактів свідчить про те, що ймовірний терорист-смертник, скоріш за все, ре збирався підриватися, а мав закласти бомби у двох місцях і піти геть. Але спільники вирішили по-своєму і використали його, що називається, «в темну», — зазначив правоохоронець.

За його словами, план дій зловмисників міг зводитись до того, що Джалілов залишає один вибуховий пристрій на станції, і він приводиться в дію після того, як вибухає друга бомба, яку мали залишити у вагоні поїзда.

«Розрахунок на те, що після вибуху в поїзді паніка охопить пасажирів на всіх станціях, в тому числі й на тій, де був залишений перший саморобний вибуховий пристрій, і кількість жертв зросте в багато разів», — зазначив співбесідник інформаційного агентства.

Він також додав, що аналіз наявної інформації свідчить про те, що Джалілов не є «класичним» терористом-смертником.

«Його поведінка в останній час, а також те, що прибічником радикального ісламу він став лише недавно, не вкладається у сценарій зі смертником. Цю категорію людей готують спеціально і довго», — підкреслив правоохоронець.

«Не виключено, що його завданням було виготовлення саморобних бомб і їх закладання в місцях масового скупчення людей. Вибухові пристрої мали бути приведені в дію дистанційно, за допомогою дзвінка мобільного телефона», — зазначив він.

Нагадаємо, 3 квітня в Санкт-Петербурзі стався вибух у метро між станціями «Сінна площа» і «Технологічний інститут». На станції «Площа Повстання» виявили бомбу, замасковану під вогнегасник. Її потужність оцінили в кілограм тротилу. Слідчий комітет Росії відкрив провадження за статтею «теракт». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Теракт у метро Петербурга в день візиту Путіна: що відомо. 

Саме в цей час у Петербурзі відбувалася зустріч президента Росії Володимира Путіна з білоруським лідером Олександром Лукашенком. Попри теракт, Путін не перервав зустріч.

За останніми даними, внаслідок теракту загинули 14 осіб, 48 дістали поранень. МНС Росії опубліковано список постраждалих у теракті в метро Петербурга.

Пізніше у Петербурзі затримали ймовірних спільників терористів.

Слідство ідентифікувало особистості всіх 13 загиблих і підтвердило особу ймовірного терориста Акбаржона Джалілова.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: