УКРАЇНА

Санкції проти Росії необхідно продовжити на рік – екс-генсек НАТО

УКРАЇНА/Санкції проти Росії необхідно продовжити на рік – екс-генсек НАТО
Зберегти
Вигляд

Режим санкцій проти Росії необхідно продовжити щонайменше на один рік.

Про це заявив колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен, пише DW.

«Режим санкцій, узгоджений країнами ЄС, зробив замало щодо стримування Росії. Тому, коли наступного тижня лідери ЄС зустрінуться для обговорення відносин з Росією, вони мають розглянути питання про продовження чинних санкцій на 12 місяців замість шести», – вважає він.

За його словами, в той час, коли була підписана Мінська угода, згідно з якою Росія повинна була вивести з України бойовиків і військову техніку, ще була надія на те, що всі сторони, включаючи Росію, будуть виконувати домовленості.

Одначе, зазначає Расмуссен, стало ясно, що у Росії немає такого наміру.

При кожному продовженні санкцій на півроку рішучість європейських лідерів виявлялася дещо слабшою, ніж попереднього разу, - вважає Расмуссен.

У свою чергу, Росія зосереджувала свої зусилля на спробах розділити уряди ЄС і збільшувала або пом’якшувала тиск на Донбас, як сама забажала.

«Продовження на 12 місяців санкцій проти дій Росії в Україні буде потужним сигналом. Це продемонструє таким людям, як Путін, що європейські уряди, поряд із США, все ще можуть відповідати на великі проблеми нашого важкого десятиліття», – екс-генсек.

Раніше Расмуссен пов'язав продовження санкцій проти РФ з реформами в Україні.

Пов`язані новини