Президент США Барак Обама відмовився підписувати законопроект протягом десяти днів після його схвалення Конгресом, однак документ автоматично став законом відповідно до Конституції країни.

Президент США Барак Обама відмовився підписувати законопроект про продовження санкцій відносно Ірану на наступні десять років, однак обмежувальні заходи набули чинності автоматично, відповідно до Конституції США.

Згідно із законом президент США повинен підписати або відхилити законопроект протягом десяти днів після його схвалення Конгресом, повідомляє Associated Press.

Термін підписання документа закінчився опівночі з 14 на 15 грудня, однак глава Білого Дому його не підписав, тому документ автоматично став законом відповідно до Конституції країни.

«В адміністрації президента є всі необхідні повноваження для відхилення відповідних санкцій, і вона продовжує ними користуватися», – йдеться в офіційній заяві Білого дому.

Зауважується, що відмова Обами підписати документ – демонстрація незгоди президента з рішенням Конгресу. У Білому домі вважають, що продовження санкцій не є необхідним кроком, оскільки у США є інші інструменти, щоб покарати Іран в разі потреби.

Раніше Іран заявляв, що схвалення Конгресом США законопроекту, що продовжує чинність старого закону про санкції щодо Тегерана, порушує ядерну угоду, укладену у 2015 році.

Зауважимо, що прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху має намір домовитися з новообраним президентом США Дональдом Трампом про скасування ядерної угоди з Іраном.

Поділитись: