Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про скорочення санкційного списку проти чиновників часів екс-президента Віктора Януковича через недостатню доказову базу.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про скорочення санкційного списку проти чиновників часів екс-президента Віктора Януковича через недостатню доказову базу.

Про це він заявив під час засідання Верховної Ради України, коментуючи скасування сакнцій проти екс-міністерки юстиції Олени Лукаш та депутата Андрія Клюєва. 

«Санкційний список дійсно був сформований у 2014-ому році тодішнім генеральним прокурором. Я мушу сказати, що він був сформований без достатньої на це доказової бази. Я дуже критично ставлюся до всіх фігурантів цього списку, але думати про когось і довести щось — є різні дефініції», — сказав Луценко.

Водночас Луценко повідомив, що справу екс-«регіонала» Андрія Клюєва передадуть до суду.

Щодо Лукаш генпрокурор зазначив, що незважаючи на широко коло звинувачень, її власність не була заарештована. Через неспроможність довести провину навіть в обвинувальному акті, підстав для арешту відтепер немає.

«Ви надто пізно обрали генеральним прокурором Луценка. Абсолютна більшість із санкційного списку була знята до мене. Перепрошую, це не моя вина», — додав він. 

Рада Євросоюзу 5 березня скасувала санкції проти колишнього депутата від «Опозиційного блоку» Сергія Клюєва та колишньої міністерки юстиції часів Януковича Олени Лукаш.

У ЄС прийшли до висновку, що немає достатніх обгрунтувань продовжувати санкції проти екс-посадовців.

Водночас санкції проти інших 13 осіб, що залишилися в списку ЄС, були продовжені ще на один рік послами ЄС. Серед них  — Віктор Янукович, його син Олександр, колишній прем'єр-міністр Микола Азаров, та екс-голова Нацбанку Сергій Арбузов та колишній секретар РНБО Андрій Клюєв.

Екс-міністерку юстиції України Олену Лукаш затримали і оголосили їй підозру у листопаді 2015 року. Лукаш підозрювали у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 і ч. 2 ст. 366 КК України — їй інкримінували заволодіння під час перебування на посаді коштами держбюджету в розмірі 2,5 млн грн.

Поділитись: