Санкційний список щодо чиновників часів Януковича скорочується через відсутність доказів — генпрокурор

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про скорочення санкційного списку проти чиновників часів екс—президента Віктора Януковича через недостатню доказову базу.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про скорочення санкційного списку проти чиновників часів екс-президента Віктора Януковича через недостатню доказову базу.

Про це він заявив під час засідання Верховної Ради України, коментуючи скасування сакнцій проти екс-міністерки юстиції Олени Лукаш та депутата Андрія Клюєва.

«Санкційний список дійсно був сформований у 2014-ому році тодішнім генеральним прокурором. Я мушу сказати, що він був сформований без достатньої на це доказової бази. Я дуже критично ставлюся до всіх фігурантів цього списку, але думати про когось і довести щось — є різні дефініції», — сказав Луценко.

Водночас Луценко повідомив, що справу екс-«регіонала» Андрія Клюєва передадуть до суду.

Щодо Лукаш генпрокурор зазначив, що незважаючи на широко коло звинувачень, її власність не була заарештована. Через неспроможність довести провину навіть в обвинувальному акті, підстав для арешту відтепер немає.

«Ви надто пізно обрали генеральним прокурором Луценка. Абсолютна більшість із санкційного списку була знята до мене. Перепрошую, це не моя вина», — додав він.

Рада Євросоюзу 5 березня скасувала санкції проти колишнього депутата від «Опозиційного блоку» Сергія Клюєва та колишньої міністерки юстиції часів Януковича Олени Лукаш.

У ЄС прийшли до висновку, що немає достатніх обгрунтувань продовжувати санкції проти екс-посадовців.

Водночас санкції проти інших 13 осіб, що залишилися в списку ЄС, були продовжені ще на один рік послами ЄС. Серед них  — Віктор Янукович, його син Олександр, колишній прем'єр-міністр Микола Азаров, та екс-голова Нацбанку Сергій Арбузов та колишній секретар РНБО Андрій Клюєв.

Екс-міністерку юстиції України Олену Лукаш затримали і оголосили їй підозру у листопаді 2015 року. Лукаш підозрювали у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 і ч. 2 ст. 366 КК України — їй інкримінували заволодіння під час перебування на посаді коштами держбюджету в розмірі 2,5 млн грн.