Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом можливого отримання хабаря у розмірі 30 тисяч доларів 11 народними депутатами з парламентського комітету фінансів.

Про це передає пресслужба САП.

Зазначається, що прокуратура відкрила провадження, щоб перевірити інформацію з медіа про імовірну корупцію з боку народних депутатів.

«За інформацією, оприлюдненої у ЗМІ, 11 народних обранців, які є членами парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики, нібито отримали по 30 тисяч доларів неправомірної вигоди за голосування проти законопроєкту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості на засіданні Комітету Верховної Ради», — йдеться у повідомленні.

Кримінальну справу відкрили за статтею 368 частини 4 Кримінального кодексу — прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище.

Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 8 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років, з конфіскацією майна.

Наразі триває досудове розслідування.

18 жовтня депутати на засіданні комітету депутати не прийняли законопроєкт № 2047 «Про ліквідацію корупційних схем під час оцінки обʼєктів нерухомості». Документ зареєстрували в парламенті 4 вересня, його авторами стали 31 депутат від фракцій «Голос» і «Слуга народу».

22 жовтня народний депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський написав у Facebook, що «Офіс президента наполягає на тому, щоб всі депутати партії у фінансовому комітеті Ради пройшли детектор брехні».

За його словами, ця вимога надійшла після звернення кількох депутатів, яким не сподобалось голосування членів комітету.

Також ексвіце-прем'єр Павло Розенко зазначив, що Офіс президента підозрює 11 депутатів від «Слуги народу» в отриманні 30 тисяч доларів за голосування проти законопроєкту.

Поділитись: