В Саудівській Аравії планують побудувати 16 атомних електростанцій впродовж найближчих 25 років.

В Саудівській Аравії планують побудувати 16 атомних електростанцій впродовж найближчих 25 років.

Про це повідомляє Bloomberg.

Загальні витрати на проект можуть сягнути 80 мільярдів доларів.

В Аравії, яка на сьогодні є найбільшим експортером нафти в світі, розглядають атомну енергетику як спосіб зниження залежності країни від викопних енергоресурсів. Проте рішення розпочати ядерну програму тут пояснюють ще й загостренням відносин з Іраном, який вже має декілька ядерних об'єктів.

За даними видання, стратегія розвитку ядерної енергетики в Аравії ґрунтується на розробленому урядом країни «Баченні 2030», метою якого є підготовка до дня, коли запаси нафти та газу в країні вичерпаються.

Початок ядерної програми в Саудівській Аравії викликає ряд занепокоєнь у міжнародних експертів стосовно того, що в майбутньому країна може розпочати розробку ядерної зброї.

Проте за словами принца Саудівської Аравії Мохамеда бін Салмана, «Аравія не хоче володіти ядерною зброєю, проте, у разі її розробки Іраном, країна буде вимушена вдатись до аналогічних заходів».

За підрахунками Bloomberg, виробництво ядерної енергетики в Саудівській Аравії майже вдвічі дорожче ніж виробництво сонячної. Проте рішення на користь будівництва АЕС прийняли тому, що виробництво сонячної електроенергії вимагає значних вкладень у розробку акумуляторів.

Раніше про свій намір розпочати ядерну програму заявила Польща, де прийняли рішення про будівництво першої АЕС.

Поділитись: