Державна нафтова компанія Саудівської Аравії Aramco після оприлюднення своєї фінансової звітності стала найприбутковішою у світі. Так, минулого року вона заробила 111,1 мільярда доларів.

Свою фінансову звітність компанія опублікувала вперше у своїй історії, тому до того про розмір її реальних прибутків ніхто не знав, передає Bloomberg.

Зазначається, що Aramco спеціалізується на видобутку нафти в Саудівській Аравії. За приблизними підрахунками, щороку ця компанія видобуває 10% від усього видобутку нафти у світі. Проте через великі податкові ставки в Аравії, прибутковість видобутку 1 бареля нафти Aramco є набагато нижчою, ніж в інших подібних компаніях.

У рейтингу найприбутковіших компаній Aramco обігнала американський Apple, який минулого року заробив 59,5 мільярда доларів, корейський Samsung, який отримав 35,1 мільярда доларів прибутку та материнську компанію Google — Alphabet, яка отримала 30,7 мільярда доларів.

Раніше повідомлялось, що компанія Amazon стала найдорожчою у світі. Її вартість у січні 2019 року наблизилась до 800 мільярдів доларів.

Поділитись: