Народна депутатка Надія Савченко заявила про результативність переговорів з ватажками бойовиків «ДНР» та «ЛНР» Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким, з якими домовлялась щодо обміну полоненими.

Народна депутатка Надія Савченко заявила про результативність переговорів з ватажками бойовиків «ДНР» та «ЛНР» Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким, з якими домовлялась щодо обміну полоненими.

Про це Савченко розповіла в ефірі Громадського.

За її словами, обмін між бойовиками і Україною буде відбуватися за формулою 1 на 4.

«Ми домовилися про те, що саме така кількість людей може бути обміняна. По списках це виходить 226 з українського боку і 52 людини з боку сепаратистів», — сказала вона.

Депутатка пояснила, що тільки така кількість живих є підтвердженою.

При цьому називати тих, хто здійснить обмін, Савченко відмовилась. Не назвала вона і конкретних термінів.

«Ці домовленості реалізовуватимуть ті, в кого не залишиться вибору їх не реалізовувати. Якби я знала конкретні терміни, я б їх вам все одно не назвала. Бо дурню пів-роботи не показують», — зазначила вона.

На її переконання, переговори з ватажками бойовиків були потрібні для того, щоб «вивести Мінський процес з тупику».

«Я намагалася посилити їх, розірвати це коло, в якому вони зайшли в тупик. Шляхом переговорів з будь-яким, в першу чергу — з тими, в кого є ключі від тюрми, де сидять наші хлопці», — заявила вона.

Депутатка вважає, що уповноважена вести переговори нарівні з президентом, оскільки також є частиною держави.

«Я є одне із того, що ви назвали «держава». Мене так само обирав народ, я так само знаходжуся у владі», — переконана Савченко.

Вона також повідомила, що не є членом партії «Батьківщина», в якій головуює Юлія Тимошенко.

«Я не пам'ятаю, коли я писала заяву про вступ до партії. У в'язниці я якось не придавала цьому значення. Я зараз не є членом партії, але я залишаюся членом фракції. Чому я взагалі маю говорити про це комусь? Я залишаюсь народним депутатом», — зазначила депутатка.

При цьому вона зазначила, що піде на засідання фракції, на якому буде розглядатися питання про її виключення, якщо в неї «не буде інших планів».

Поділитись: