Тетерук переконаний, що голоси в Раді для виключення Савченко з членів комітету на наступному засіданні знайдуться.

Заступник керівника фракції Народного фронту та член комітету з питань національної безпеки Андрій Тетерук роз’яснив, через що саме він ініціював виключення депутатки Надії Савченко з комітету.

В коментарі кореспондентці Громадського він сказав, що члени комітету звернулись до Служби безпеки, щоб вони надали кваліфіковані роз’яснення щодо дій Савченко.

«Савченко самовільно без погодження з відповідними спецслужбами самовільно перетнула кордон і зустрічалась з ватажками терористичних так званих «ЛНР» та «ДНР». Таким чином вона виносить лінію перемовин на рівень такий, ніби в нас не агресор Росія, а якась громадянська війна. Це неприпустимо. Тому ми звернулись до Служби безпеки, і вчора на комітеті нам представник СБУ сказав, що Савченко офіційно не входить ні до яких переговорних груп, що її не вповноважували говорити про обмін. Через те ми переважною більшістю проголосували, щоб виключити Савченко з нашого комітету», – розповів Тетерук.

Також він відповів на слова Савченко про те, що вона зможе мати як народний депутат доступ до будь-якого комітету і надалі, навіть в разі її виключення. Заступник голови фракції «Народний фронт» роз’яснює, що до всіх засідань комітету з нацбезпеки Савченко доступу не матиме.

«Дійсно засідання нашого комітету є відкриті, але є окремі засідання, які містять інформацію про державну чи військову таємницю, і які закритими, і про них не повідомляється депутатам, котрі мають обмежений доступ до державної таємниці», – зауважив він.

Тетерук переконаний, що голоси в Раді для виключення Савченко з членів комітету на наступному засіданні знайдуться.

«Я думаю, що голоси в раді знайдуться, сьогодні багато моїх колег немає, полюбляють купатись в ополонці, але я думаю, що на наступному засіданні рішення про виключення Савченко буде проголосоване», – підсумував він.

У свою чергу, фракція «Самопоміч» ще не визначилась, чи голосуватиме за виключення Савченко зі складу комітету з нацбезпеки.

«Поки в нас не вистачає інформації від СБУ, в чому саме порушення», – сказав керівник фракції в парламенті Олег Березюк в коментарі Громадському.

Нагадаємо, депутати рекомендували виключити Надію Савченко з комітету ВР з питань національної безпеки і оборони.

10 січня Савченко опублікувала списки із 129 полонених і 494 зниклих безвісти на Донбасі, попри заперечення з боку СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Депутатка Надія Савченко розповіла про сценарії деокупації Донбасу та Криму»

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile