УКРАЇНА

Савченко: Я оголошую голодування через бездіяльність влади щодо звільнення українців з полону

УКРАЇНА/Савченко: Я оголошую голодування через бездіяльність влади щодо звільнення українців з полону
Зберегти
Вигляд
lead

Народний депутат Надія Савченко оголосила голодування через бездіяльність влади і світової спільноти в питанні звільнення заручників.

Про це вона сказала на прес-конференції у Києві.

«Я випробувала багато методів боротьби за хлопців, як боровся за мене світ. Тепер буду боротися за них так, як боролася за себе я. Один з механізмів прискорення звільнення був протест голодом на бездіяльність української влади. З сьогоднішнього дня я знову оголошую голодування на бездіяльність влади всього світу щодо звільнення українців з полону», – сказала вона.

Разом з тим, згодом Савченко уточнила, що сьогодні вже поснідала, тому голодувати почне із завтрашнього дня.

При цьому, за її словами, голодування буде продовжуватися до дня звільнення заручників.

«Голодування триватиме до дня позитивного результату. Голодування – це перше, що я можу зробити для запуску обміну полонених. Я сподіваюся, що на це підуть не місяці і роки, а ці процеси запустяться набагато швидше», – додала Савченко.

«Я включаю цю голодовку, щоб міжнародна спільнота та українська влада діяли на звільнення політв'язнів та наших військовополонених», – сказала вона.

Савченко повідомила, що нині виповнилося 2 місяці і 6 днів з моменту її звільнення з російського полону.

Вона також закликала матерів полонених та колишніх полонених 8 серпня прийти на акцію протесту під Адміністрацію президента.

Нагадаємо, перебуваючи в ув’язненні в Росії Савченко кілька разів оголошувала голодування.

13 грудня 2014 року Савченко оголосила безстрокове голодування, оскільки їй не надавали медичну допомогу з приводу запалення вуха. Згодом вона вирішила продовжити голодування, вимагаючи свого звільнення з в'язниці, хоча б у вигляді зміни запобіжного заходу.

Для підтримки здоров'я їй робили ін'єкції глюкози, поки вона не відмовилася від них 19 лютого 2015р. 5 березня 2015 року Савченко частково припинила голодування. Причиною цього стало різке погіршення стану здоров'я протягом останніх чотирьох днів голодування.

14 березня її відвідали українські лікарі, які відкоригували дієту і курс ліків для виходу з голодування. 

16 березня Савченко оголосила про відновлення голодування. Наприкінці квітня відбувся лікарський консиліум, за підсумками якого прийнято рішення про переведення Савченко в міську клінічну лікарню у зв'язку з погіршенням здоров'я.

3 березня 2016 року року вона знову оголосила сухе голодування до кінця суду через відмову у можливості виголосити останнє слово у суді. Голодування було припинено 10 березня 2016 року.

Пов`язані новини