Народна депутатка України Надія Савченко опублікувала списки військовополонених і зниклих безвісти українців на Донбасі.

Народна депутатка України Надія Савченко опублікувала списки військовополонених і зниклих безвісти українців на Донбасі.

Відповідні списки депутатка оприлюднила у Facebook.

За її словами, у списках сформовані дві категорії обміну, виходячи із формату «всіх на всіх».

«Перша категорія це наші військовополонені, що знаходяться на окупованій, Росією, території Донецької та Луганської областей України. Українською стороною подається запит на 129 людей. Протилежна сторона підтверджує 42 людини. Ще Україною розшукується 494 безвісті зниклих. Вони пропорційні обміну на ув'язнених в Україні по списках, які запрошують представники окупованих, Росією, територій Донецької й Луганської областей України», – написала депутатка.

За її інформацією, від самоназваної «ДНР» в списках таких людей 524, а від «ЛНР» – 377 людей. Частину людей з цих списків українська сторона також підтверджує, приблизно 256. «При таких розкладах маємо перший етап обміну підтверджених осіб з обох боків – це 42 на 256», – підсумовує депутатка.

«Друга категорія обміну це українські політв'язні, що утримуються у російських в'язницях та в окупованому, Росією, Криму. Їх на даний час 44 людини. В Україні у в'язницях теж є російські громадяни, які відбувають покарання за злочини скоєні проти територіальної цілісності України та проти українського народу в період з 2014 по 2016 роки. Їх на даний час 102 особи. Маємо перший етап обміну по другій категорії «всіх на всіх» – це 44 на 102», – написала Савченко.

Після цього, як вважає депутатка, починається робота над другим етапом: пошук людей з непідтверджених списків. 

«В цих списках, що ми зібрали за дев'ять місяців після мого повернення, вже можуть бути неточності. Когось могли обміняти так, що й ніхто не знав, про когось можуть бути не точні чи не повні данні», – додала Савченко.

Раніше, Надія Савченко пообіцяла опублікувати списки військовополонених і зниклих безвісти українців за результатами зустрічі у Мінську.

У свою чергу, в СБУ виступили проти оприлюднення Савченко списків полонених на Донбасі

Нагадаємо, що Надія Савченко 7 грудня відвідала Мінськ, де зустрілася з ватажками бойовиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Савченко про зустріч з ватажками бойовиків: Я в них чорта не побачила.

Савченко підтвердила слідчим Служби безпеки України, що відвідувала Мінськ, де спілкувалася з лідерами «ДНР» та «ЛНР» Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким.

В СБУ заявили, що Надія Савченко на переговорах із ватажками «народних республік» Ігорем Плотницьким та Олександром Захарченком обговорювала питання не тільки заручників, але й амністію бойовиків та зняття економічних санкцій з РФ.

Поділитись: