Життя

Савченко заявила про порушення прав у російському суді

Життя/Савченко заявила про порушення прав у російському суді
Зберегти
Вигляд

У місті Донецьк Ростовської області продовжується судовий процес над Надією Савченко. В понеділок розпочалося чергове судове засідання.

На початку засідання Савченко заявила про порушення її прав та утиски української мови в судовому процесі, про це повідомляє кореспондент Громадського з зали суду.

«Зробила заяву на уповноваженого з прав людини Памфіловій про порушення моїх прав. Якщо бюджет такий скромний для перекладу з української на російську, то я зекономила, відмовляючись від їжі. Може влада наведе порядок у своїй країні, аніж вчити інших», – сказала Савченко у суді.

Адвокат Саченко Ніколай Полозов підтримав слова своєї підзахисної.

«Підтримую. Був даний карт-бланш на дискримінацію української мови, як стосовно Савченко так і стосовно інших громадян», – зазначив адвокат.

Після цього, прокурор зазначив, що процес ведеться російською мовою. Надія Савченко, щоб не затягувати час, виявила бажання свідчити російською.

«Кожне моє слово буде правдою», – сказала Савченко.

Окрім того, Віра Савченко розповіла, що після вироку її сестра оголосить про сухе голодування. За її словами, зараз Надія вживає вітаміни та глюкозу, аби краще підготуватися до такого голодування.

/ фото Громадське

Пов`язані новини