Позафракційна депутатка Надія Савченко заявила, що відмовляється від недоторканності.

Позафракційна депутатка Надія Савченко заявила, що відмовляється від недоторканності.

Про це вона написала у Фейсбук.

«Третя рiчниця Майдану. Настав час полiтикам виконувати свої обiцянки без третього Майдану! Виконання першоЇ обiцянки: я вiдмовляюся вiд депутатськоЇ недоторканностi. Закликаю всiх Народних депутатiв України, Президента‎ України та українських суддiв зробити те саме», — написала вона.

Водночас, керівник комітету Верховної Ради з питань регламенту Павло Пинзеник повідомив, що недоторканність з Савченко можна зняти лише за поданням генпрокурора.

У коментарі «Інтерфакс-Україна», він наголосив, що українське законодавство не передбачає можливість зняти недоторканність з народного депутата України по його особистою ініціативою.

«Є тільки один шлях (зняти недоторканність з парламентарія) — це подання генерального прокурора про надання згоди (Верховної Ради) на залучення до кримінальної відповідальності народної депутатки Надії Савченко. Іншого шляху для зняття недоторканності закон не передбачає», — сказав він.

Зазначимо, що відповідно до Конституції, депутатська недоторканність не є особистим привілеєм, а має публічно-правовий характер. Її метою є «забезпечити ефективність діяльності парламентарія з метою максимальної реалізації ним свого мандата».

Нагадаємо, Савченко виключили з фракції «Батьківщина». Водночас, фракція «Батьківщина» не збирається ініціювати питання про позбавлення Надії Савченко депутатського мандату.

Раніше повідомлялося, що Надія Савченко 7 грудня відвідала Мінськ, де зустрілася з ватажками бойовиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Савченко про зустріч з ватажками бойовиків: Я в них чорта не побачила.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: