Український бізнесмен, продюсер Тимофій Нагорний під час прес-конференції в Києві, 12 жовтня 2018 року
Фото: Інна Соколовська/УНІАН
Служба безпеки України заявила, що отримала дані про вербування російською Федеральною службою безпеки українського бізнесмена Тимофія Нагорного.

Про це повідомив голова управління СБУ Києва та області Олег Валендюк.

«За завдання кураторів з ФСБ громадський діяч (Тимофій Нагорний — ред.) мав створити та розвинути політичну партію як інструмент просування зовнішньополітичних інтересів РФ та елемент дестабілізації ситуації в Україні», — сказав Валендюк.

Як стверджує представник СБУ, партія, яку мав створити Нагорний, мала взяти участь у виборах.

За його словами, ця політсила мала лобіювати інтереси РФ, перешкоджаючи вступу України в ЄС і НАТО та піднімаючи питання про надання російській мові статусу державної.

На брифінгу СБУ продемонструвала відеозаписи, на яких Нагорний нібито розповідає про його затримання та вербування в Москві. За його словами, затримання сталося на Марші миру в Москві, після чого протримали в тюрмі п'ять діб.

За словами Нагорного з аудіозапису, він регулярно спілкувався зі спецслужбами та представниками влади Росії з 2013 року. Зокрема, за останній рік бізнесмен їздив до Росії 4 чи 5 разів.

Нагадаємо, раніше журналіст Роман Реведжук, який назвав себе приятелем Нагорного повідомив, що СБУ затримала українського бізнесмена Тимофія Нагорного. 

За попередніми даними журналіста, Нагорного арештували «за фактом спілкування з російським бізнесменом Алексєєм Дашутіним».

Пізніше СБУ підтвердила затримання Нагорного за підозрою у держзраді.

11 жовтня Нагорний вийшов із СІЗО під заставу.

Тимофій Нагорний — український бізнесмен та меценат, відомий організатор численних заходів та продюсер, очолює «Фонд волонтерів України». Також відомий як організатор виступів українських поп-зірок, зокрема, Тіни Кароль, Ані Лорак, Віталія Козловського.

З 2002 по 2009 роки був одружений із гімнасткою Лілією Подкопаєвою.

Поділитись: