Політика

СБУ невідомо про організацію, що взяла на себе вбивства регіоналів – Лубківський

Політика/СБУ невідомо про організацію, що взяла на себе вбивства регіоналів – Лубківський
Зберегти
Вигляд

Служба безпеки не має даних щодо існування організації «Українська повстанська армія», яка взяла на себе відповідальність за вбивства журналіста Олеся Бузини та екс-депутата Олега Калашникова, а також кількох інших екс-регіоналів.

Про це в ефірі Громадського заявив радник голови СБУ Маркіян Лубківський.

«Такої організації, за нашими даними, не існує, принаймні не існувало до моменту появи інформації в пресі про це», – повідомив він.

За його словами, очільник відомства Валентин Наливайченко доручив фахівцям у сфері кібербезпеки з’ясувати походження листів та правдивість цих листів, а також з’ясувати, що це за «Українська повстанська армія».

/ UPD

Маркіян Лубківський згодом у Фейсбуці повідомив, що СБУ встановила, що лист був надісланий через сервіс разових поштових адрес, що знаходиться на хостингу в компанії на території Німеччини.

Згідно з повідомленням, при пересиланні листа використовувався анонімізатор, вірогідно TOR, з транзитними IP-адресами у Великій Британії та США.

«Відправник вжив максимальних заходів, щоб унеможливити його ідентифікацію, що ставить під сумнів як правдивість повідомлення, так і наміри автора», – написав Лубківський.

Також він зазначив, що була проведена професійна лінгвістична експертиза. Вона визначила, що пересланий з-за кордону текст складений з використанням русизмів особою, чи особами, які не є носіями української мови.

Раніше політолог Володимир Фесенко повідомив у Фейсбуці, що отримав на електронну пошту лист від так званої «Української повстанської армії», яка заявила про свою відповідальність за вбивства низки колишніх регіоналів, зокрема Олега Калашникова, а також журналіста Олеся Бузини.

Пов`язані новини