Життя

СБУ офіційно звинуватила Міністерство оборони РФ у обстрілах Луганщини – Тандіт

Життя/СБУ офіційно звинуватила Міністерство оборони РФ у обстрілах Луганщини – Тандіт
Зберегти
Вигляд

Влітку 2014 роки з території Російської Федерації були обстріляні підрозділи української армії, що намагалися відновити контроль над державним кордоном в районах Краснодона та Свердловського, що у Луганській області. В районі Амвросіївки, висоти Саур-Могили російські артіллерійсті інтенсивно обстрілювали частини, що наступали на Станицю Луганську. Докази цього обстрілу публікувалися жителями Ростовської області, командою Bellingcat, фіксувалися СММ ОБСЄ, про це свідчили й місцеві мешканці.

Чи була відкрита кримінальна справа, журналісти Громадське.СХІД запитали у радника голови СБУ Юрія Тандіта.

«Існує об'єднане кримінальне провадження, яке веде військова прокуратура. Я розмовляв з Анатолієм Матіосом на цю тему. Дійсно, рік тому, коли почалися обстріли, коли був відкритий вогонь з їхнії реактивних установок. Я був у цих містях, бачив у Станиці Луганській місця розривів цих снарядів. Було таке глубоке, важке враження. Пам'ятаю, коли наші перші хлопці були вимушені вийти на територію Російської Федерації, щоби врятувати своїх поранених побратимів. Ми їх забирали, коли було звільнення. Ми передали туди десятьох костромських десантників, натомість забрали більше 160 людей – це ті ж самі наші хлопці. Дехто з них, на жаль, залишився на території Російської Федерації, бо їх було поранено.  В рамках цього кримінального провадження розглядаються й епізоди за цими обстрілами. Робота велася з прикордонниками, які там знаходилися. Ми повинні будемо опитати місцевих жителів, інформацію я буду передавати вам», – сказав Тандіт.

Окрім того, Тандіт розповів про те, що від Служби безпеки України були надіслані документи у вигляді офіційного звинувачення на адресу Міністерства оборони Російської Федерації. В тому числі, на ім'я голови Генерального штабу РФ.

«Були передані звинувачення керівникам Міністерства оборони Російської Федерації, у тому числі голові Генерального штабу. Ми точно знаємо, що ці документи (звинувачення у скоєнні злочину на території України) вони отримали. Ці документи передали туди спеціальною поштою. Процес триває. Підслідність наразі під військовою прокуратурою. Ми з ними співпрацюємо. я думаю, найближчим часом ви дізнаєтесь про те, як відбувається цей процес», – зазначив Тандіт.

Отже, місцеві жителі Луганської області, свідки обстрілів території України з боку Росії та безпосередні постраждалі від цих обстрілів, досі не були опитані. Про те, що ніхто не збирав їхні свідчення, вони самі розповідали журналістам Громадське.СХІД. Свідчення жителів Юганівки, Колесниківки та Комишного Луганської області - у відео Костянтина Рєуцького.

/Громадське.СХІД

Пов`язані новини