ENRU

СБУ підозрює екс-заступника голови Міграційної служби Шейбута і його доньку у фінансуванні «ДНР»

32bd134cae26e2b14
Екс-перший заступник голови Держміграційної служби Віктор Шейбут, архів Урядовий портал

Служба безпеки України підозрює колишнього першого заступника голови Державної міграційної служби Віктора Шейбута та його дочку Катерину в фінансуванні самопроголошеної «Донецької народної республіки».

Про це повідомив керівник апарату СБУ Олександр Ткачук, передають «Українські Новини».

За його словами, свого часу Шейбут був соратником екс-прем'єр-міністра Миколи Азарова.

Він повідомив, що підконтрольні Шейбуту підприємства, які знаходяться на тимчасово окупованій території в Донецькій області, перераховували податки самоназваній «влади ДНР» і тим самим фінансували тероризм і особисто ватажка бойовиків Олександра Захарченка.

Ткачук додав, що Катерина Шейбут є секретарем руху «Донецька республіка».

За його словами, проведені обшуки в будинках, що належать родичам Шейбута, і вилучено 1 млн доларів, 130 тис. євро, 1 кг золотих злитків.

Відкрито кримінальне провадження за ст. 110 Кримінального кодексу (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України).

Віктор Шейбут працював в податкових органах України. У 2002-2004 роках керував групою радників Миколи Азарова, тоді обіймав посаду першого віце-прем'єра. 

28 грудня 2010 року був призначений першим заступником голови Державної міграційної служби України Дмитра Ворони указом президента Віктора Януковича. Обіймав цю посаду аж до квітня 2014 року.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram