Служба безпеки України підозрює колишнє керівництво одного із заводів в оборонній сфері у розтраті 1,7 мільйона доларів, за які мали придбати виробничу лінію для виготовлення патронів.

Про це повідомляє пресцентр СБУ.

За даними досудового розслідування, науково-виробниче об’єднання уклало з ДП «Український центр «Безпека» угоду на поставки патронів. Відповідно до умов контракту, сучасну виробничу лінію для їх виготовлення завод мав придбати в іноземної компанії.

Правоохоронці встановили, що керівництво об’єднання підписало завідомо збитковий договір із закордонним постачальником, внаслідок чого до країни імпортували застаріле, технологічно несправне та невідповідне умовам контракту обладнання. Більшість із завезених верстатів були виготовлені ще у 20-х роках минулого століття. Відповідно, вони мають значний ступінь зношеності і взагалі не призначені для виготовлення патронів необхідного калібру. Також іноземна сторона не виконала передбачені контрактом зобов`язання щодо введення лінії в експлуатацію.

У СБУ наголосили, що дії посадовців зірвали низки поставок дефіцитних боєприпасів для потреб ЗСУ та інших військових формувань, що завдало суттєвої шкоди обороноздатності держави.

Розпочато кримінальне провадження за статтею про «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

Одному із колишніх керівників науково-виробничого об’єднання повідомлено про підозру. Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Поділитись: