УКРАЇНА

СБУ підтверджує достовірність документів з пошти Суркова

УКРАЇНА/СБУ підтверджує достовірність документів з пошти Суркова
Зберегти
Вигляд
lead

СБУ підтверджує достовірність більшості документів, які були отримані так званою хакерською групою «КіберХунта» з пошти помічника президента Росії Владіслава Суркова.

Про це заявив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук в ефірі «112.Україна».

Ткачук повідомив, що СБУ призначило експертне дослідження документів, опублікованих на сайті «КіберХунти». Повідомляється, що ці документи отримані в результаті злому електронної пошти Владіслава Суркова і містять плани з дестабілізації політичного життя в Україні та проведення дострокових парламентських виборів.

«Зміст окремих файлів співпадає з документальними матеріалами, які нами вилучалися під час обшуку в рамках кримінального провадження, пов’язаного з розслідуванням сепаратистських рухів на Закарпатті. більшість із тих документів нами фактично підтверджено, їх автентичність, їх відповідність документам, які нами раніше вилучалися у осіб, які безпосередньо пов’язані з російськими спецслужбами», — сказав Ткачук.

За його словами, документи, вилучені в одного з керівників радикальних підрозділів русинського руху, стосуються плану заходів з просування федерального статусу Закарпатської області. За його словами, ця особа довгий час працювала під контролем російських спецслужб і наразі перебуває на території РФ. Ткачук відмовився називати її прізвище, посилаючись на заборону слідчого.

За переконанням Ткачука, плани Суркова, викладені «КіберХунтою», фактично можна реалізувати в будь-якій державі Європи, оскільки вони маніпулюють демократичними інститутами.

«Важливо не стільки те, що реально відбувається, а те, як це сприймається громадськістю. Саме на це і направлений цей документ. В цьому документі викладені заходи, які, не зважаючи на реальні обставини, дають змогу підірвати віру громадянського суспільства у інститути влади. І це дуже небезпечна діяльність», — сказав він.

За словами Ткачука, СБУ запрошує «КіберХунту» до співпраці на умовах анонімності.

Прес-секретар президента Росії Дмітрій Пєсков заперечив причетність Владіслава Суркова у розробці планів з дестабілізації в Україні, повідомляє федеральна агенція ТАСС.

«Знаю Суркова більше десяти років, йому весь час щось приписують — чи то нашими хакерами, чи то зарубіжними хакерами. Він дуже талановита людина, тому природно, що йому всі намагаються щось приписати», — сказав Пєсков.

Нагадаємо, в опублікованих документах зокрема йдеться про втілення планів з дестабілізації політичної ситуації в Україні шляхом використання українських соціальних протестів, а також домовленостями з «Опозиційним блоком», «Радикальною партією», партією «Батьківщина» та «За життя», Федерацією профспілок України.

Також йдеться про використання в своїх цілях діяльності народних депутатів Мустафи Найєма, Світлани Заліщук та Ольги Червакової, які підриватимуть довіру до команди президента України розслідуванням їх корупційної діяльності.

Раніше в ефірі «112.Україна» народний депутат Антон Геращенко заявляв, що вилучені з пошти Владіслава Суркова документів є повністю достовірними.

Народний депутат Сергій Лещенко назвав ці документи політтехнологією.

Пов`язані новини