Служба безпеки України розслідує факти зловживань посадових осіб «Укртранснафти» під час укладання угод на зберігання нафти, витісненої з магістральних нафтопроводів (технологічної нафти).

Як повідомили в СБУ, у квітні 2014 року керівництво ПАТ «Укртранснафта», єдиним засновником та учасником якого є держава в особі ДП «Нафтогаз України», уклало низку договорів із комерційними структурами на безоплатне зберігання в їхніх резервуарах технологічної нафти з магістральних нафтопроводів.

Угоди уклали на рік з правом пролонгації після закінчення дії на тих самих умовах.

Натомість менеджери «Укртранснафти» уклали додаткові угоди до чинних договорів, за якими зменшили терміни безоплатного зберігання нафти до 90 діб, повідомляє СБУ.

Після завершення цього безоплатного періоду, посадовці компаній без проведення відповідних торгів уклали нові договори з підприємцями вже на платній основі.

За даними СБУ, у 2014 році вартість зберігання нафти у комерційних резервуарах коливалася від 1,78 до 3,20 гривень за 1 тонну нафти на добу, а в 2015 році ціна зросла вже до 6,20 гривень.

У рамках укладених договорів ПАТ «Укртранснафта» протиправно перерахувало приватним підприємцям 456 млн 437 тис. гривень. Тож державному підприємству було завдано збитків майже на півмільярда гривень.

Головне слідче управління СБУ відкрило кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Поділитись: