ENRU

СБУ порушила справу проти журналіста «1+1» після звернення високопосадовця РНБО

Перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський звернувся до СБУ з вимогою притягнути до відповідальності журналіста-розслідувача Олександра Дубинського, автора програми «Гроші» на каналі «1+1». Гладковський звинуватив Дубинського у «діях, що мають ознаки державної зради».

Як повідомила Громадському речниця СБУ Олена Гітлянська, Служба безпеки розглянула звернення Гладковського і порушила за цим фактом кримінальне провадження за ч. 1 ст. 259 (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян) КК України.

Гітлянська додала, що розслідування справи доручено Печерському управлінню Нацполіції Києва.

Сам журналіст Дубинський оприлюднив лист СБУ, якому підтверджується порушення провадження щодо нього.

Раніше журналіст Дубинський у своєму розслідуванні звинуватив Гладковського нібито у співпраці з російськими спецслужбами, а також у тому, що він веде бізнес в анексованому Криму.

Саме після цього розслідування Гладковський написав лист на ім'я глави СБУ Василя Грицака з вимогою порушити справу проти журналіста Дубинського.

При цьому Гладковський просив порушити проти журналіста справу за ст. 259 та ст. 111 КК України. СБУ ж порушила справу лише за першою статтею.

У 2016 році журналісти Слідство.Інфо у своєму розслідуванні заявили, що заступник секретаря РНБО Гладковський має віллу в Іспанії.