СБУ продовжує обшуки на об'єктах УПЦ МП. Тепер на Волині, Черкащині та Херсонщині

Правоохоронці продовжують безпекові заходи на території об'єктів Української православної церкви (московського патріархату) у Черкаській, Волинській та Херсонській областях.
Про це повідомляє пресслужба.
Обшуки проходять на таких об'єктах:
- Хрестовоздвиженський Чарторийський чоловічий монастир Волинської єпархії УПЦ (МП);
- Миколаївський Милецький чоловічий монастир Володимир-Волинської єпархії УПЦ (МП);
- Успенський собор Української православної церкви (Херсон);
- Управління Черкаської єпархії УПЦ;
- Свято-Михайлівський кафедральний собор (Черкаси);
- Недільна школа та бібліотека Черкаської єпархії УПЦ (Черкаси);
- Управління Умансько-Звенигородської єпархії (Умань);
- Георгіївський жіночий монастир (Уманський район);
- Храм Андрія Первозваного (Черкаси);
- Свято-Троїцький Мотронинський жіночий монастир (Черкаський район);
- Красногірський Свято-Покровський жіночий монастир (Золотоніський район);
- релігійна громада Парафія святителя Софронія єпископа Іркутського (Черкаси);
- Канівський Успенський собор (Канів).
Об'єкти перевіряють разом із поліцією та Нацгвардією. Обшуки проводять, щоб зробити неможливим використання релігійних громад як осередків «русского мира» та місць для провокацій і терактів.
Раніше правоохоронці вже проводили обшуки на об'єктах УПЦ МП на Полтавщині, Рівненщині, Закарпатті, Житомирщині, Тернопільщині, Прикарпатті та Буковині.
московський патріархат в Україні
Після російського вторгнення очільник РПЦ патріарх кирило фактично підтримав агресію росії. Водночас предстоятель УПЦ МП митрополит Онуфрій засудив повномасштабне вторгнення, висловив підтримку українським військовим і закликав володимира путіна «негайно припинити братовбивчу війну». Низка священників УПЦ МП навіть припинила згадувати під час богослужінь ім'я кирила як свого патріарха.
А вже наприкінці травня УПЦ (московського патріархату) на Соборі у Києві заявила про повну самостійність і незалежність від РПЦ. Однак, крім юридичних зв'язків із російською церквою, в УПЦ могли залишитись канонічні зв'язки.
Восени правоохоронці активно взялися за розслідування зв'язків УПЦ з рф та завітали з обшуками до низки її об'єктів. За їхніми результатами повідомляли про знайдені російські агітматеріали.
Президент Володимир Зеленський 2 грудня ввів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в росії. Саме рішення нічого не забороняє, але у ньому є низка доручень уряду.
А згодом ввели персональні санкції проти десятьох діячів УПЦ МП. Серед них — колишній народний депутат і диякон Вадим Новинський, а також намісник Києво-Печерської лаври владика Павло (Лебідь).
- Поділитися: