Служба безпеки України розслідує шахрайські дії компанії-посередника, що завищувала плату за навчання для студентів-іноземців, які прагнули вступити до Донецького національного медичного університету, який переїхав з окупованої території на підконтрольну Україні.

«Правоохоронці встановили, що представники фірми-контрактера шляхом зловживання довірою іноземних громадян налагодили шахрайські схеми для отримання коштів, які призначалися на оплату за навчання, але по факту не оплачувалися. Наразі тривають слідчо-оперативні дії для встановлення всіх обставин правопорушення, а також осіб, причетних до протиправної діяльності. Інша інформація в межах зазначеного кримінального провадження розголошенню не підлягає», — повідомила у коментарі Громадському прес-офіцер головного управління СБУ у Луганській та Донецькій областях Галина Прищепа.

Ректор Донецького національного медичного університету Петро Кондратенко, який зайняв цю посаду лише 2 місяці тому, розповів у коментарі Громадському, що він спробував розслідувати ці махінації фірми. Через це, на його думку, на нього напали невідомі із балончиком: він написав відповідну заяву до поліції.

Кондратенко зазначив, що назва компанії-посередника — «Українські освітні послуги», вона співпрацювала з вузом ще до військових дій на сході України. Однак, після початку бойових дій на Донбасі, коли вуз був змушений переїхати на підконтрольну Україні територію, діяльність компанії стала «дивною». Компанія-посередник співпрацює із вузом через так званий міжнародний відділ.

Ректор зазначив, що за його даними, зі студентами зв'язуються невідомі особи від імені їхнього університету і вимагають сплатити суму нібито за навчання, яка значно вища офіційної плати за навчання.

«При цьому різниця дужа велика: якщо у нас вартість навчання в середньому близько 3 тисяч доларів на рік, то там — близько 7,1 тисяч доларів», — додав Кондратенко.

Водночас наголосив він, фірма-посередник не сплачує коштів, які отримала від іноземних студентів, і має заборгованність перед вузом.

«Наразі заборгованність за навчання іноземних студентиів від компанії-контрактера, яка поставляє нам студентів, складає 31 мільйон гривень. Це велика сума для нас, ми ці гроші не отримали... Ми звертатились до фірми-контрактера і просили повернути нам гроші», — пояснив Кондратенко.

Крім того, за словами ректора, вуз цьогоріч видав 1563 запрощення для інозмних студентів. Однак, на навчання приїхали лише 240 людей. «Куди зникли 1200 запрошень? Формально ці люди мають право офіційно в'їзду до країни, але куди вони далі зникають, незрозуміло», — підкреслив ректор.

Поділитись: