Напередодні представники «Харківської правозахисної групи» повідомили, що СБУ вдається до насильницького утримування людей для обміну людей з самоназваними «ДНР» та «ЛНР».

Служба безпеки України заявила, що таємних місць утримання при Службі не існує і СБУ діє виключно в рамках чинного законодавства.

Про це ідеться у повідомленні прес-служби СБУ.

«Служба безпеки України в черговий раз спростовує недостовірні повідомлення щодо існування так званих «таємних в’язниць СБУ», — ідеться у повідомленні.

Представники «Харківської правозахисної групи» ж повідомили, що Служба безпеки України вдається до насильницького утримування людей для обміну людей з самоназваними «ДНР» та «ЛНР». Людей до обміну тримають в невідомому місці без будь-якого зв’язку з зовнішнім світом. 

В СБУ наголосили, що Служба діє «виключно в рамках чинного законодавства, всі процесуальні дії із затриманими відбуваються відповідно до норм КПК, що підтверджується результатами інспектувань представників міжнародних інституцій із захисту прав людини». 

Нагадаємо, Громадське провело розслідування, яке дає підстави стверджувати, що так звані «таємні тюрми СБУ» дійсно функціонували. 

Про існування таємних місць утримання, зокрема, в недіючому ізоляторі Харківського управління СБУ у липні 2016-го повідомили правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch.

Журналісти Громадського поспілкувалися з п'ятьма особами, які стверджують, що більше року їх утримували в ізоляторі Харківського управління СБУ без суду та слідства. Служба безпеки заперечує факт утримання людей у харківському ізоляторі СБУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТАЄМНИЙ ІЗОЛЯТОР СБУ — розслідування Громадського. 

 

Поділитись: