Народний депутат від БПП Рефат Чубаров на пленарному засіданні Верховної Ради заявив про те, що вважає «кричущою» ситуацію з взаємовідносинами України і Росії в сфері видачі правопорушників.

Народний депутат від БПП Рефат Чубаров на пленарному засіданні Верховної Ради заявив про те, що вважає «кричущою» ситуацію з взаємовідносинами України і Росії в сфері видачі правопорушників.

«Росія засипала нас запитами про видачу її громадян, які намагаються шукати притулок в Україні, — сказав Чубаров. — Росія звинувачує своїх громадян в тих злочинах, яких вони ніколи не робили. До нас звертаються ці громадяни, я особисто займаюся ситуаціями з двома громадянами РФ, які перебувають тут на території України. Зокрема, Мейрієв Руслан, який жив в Криму і після окупації виїхав на материкову Україну і зараз позбавлений волі і чекає видачі, і Ісаков Шабхан, у якого семеро дітей».

Hromadske писало про деяких з російських біженців, яких ФСБ звинувачує в причетності до тероризму і до «Ісламської держави».

«Я бачу змову між працівниками СБУ та прокурорськими працівниками, - продовжив Чубаров. - Я не кажу про суддів, які працюють в південних частинах України. Таке відчуття, що ми поспішаємо видавати людей Росії, щоб вона покарала безвинних. Вони за такими ж статтями, як я, Мустафа Джемілєв та інші громадяни (РФ звинувачує Чубарова і Джемілєва в закликах про порушення територіальної цілісності Росії і направила запити на їх видачу в Інтерпол — Hromadske). Не можна видавати країні-агресору людей, які у нас шукають притулку. Міністерство юстиції має думати про створення громадського контролю за тим, щоб ми не видавали людей на смерть».

В комітеті ВР з прав людини 16 листопада мало відбутися засідання з питання видачі Україною громадян Росії, яких ФСБ підозрює в тероризмі. Однак в останній момент тему засідання замінили на тему «Забезпечення дотримання прав споживачів фінансових послуг та ошуканих вкладників фінансових установ».

Поділитись: