ENRU

СБУ: В оприлюдненому Савченко списку полонених є загиблі та звільнені

Списки прізвищ полонених на Донбасі, які оприлюднила народна депутатка Надія Савченко, є некоректними. 

Як повідомив Громадському радник голови Служби безпеки України Юрій Тандіт, у списках зазначені імена загиблих військових.

Він висловив сподівання, що публікація не зашкодить переговорному процесу. Водночас, Тандіт зазначив, що відкритими списками можуть скористатися шахраї.

«Шахраї намагатимуться використовувати списки в своїх корисливих цілях. У 2015 і 2016 роках ми вже стикалися з такими ситуаціями», — сказав він.

Тандіт повідомив, що особисто просив Савченко не публікувати списки.

«Не можна публікувати списки, тому що ми ризикуємо не тільки життями наших хлопців, але і їх родичів», — додав радник голови СБУ.

У зв'зку з оприлюдненням списків, СБУ провела нараду у зв'язку з цими списками. На засіданні було проведено перевірку цих списків і співставлення їх з офіційними даними.

«Можу сказати, що за дорученням Василя Грицака (голови СБУ) цілий день працюють оперативні підрозділи. На жаль, дається невірна інформація з приводу статусу хлопців. Також є імена наших загиблих героїв. В тому числі, є імена тих громадян, котрі були знайдені», — сказав Тандіт.

Участь у засіданні також брав радник голови МВС Арсена Авакова.

Тандіт зазначив, що на нараді йшлося також про те, як зменшити негативні наслідки публікації списків для процесу звільнення.

Нагадаємо, 10 січня Савченко опублікувала списки із 129 полонених і 494 зниклих безвісти на Донбасі. 

Раніше, Надія Савченко пообіцяла опублікувати списки військовополонених і зниклих безвісти українців за результатами зустрічі у Мінську.

У свою чергу, в СБУ виступили проти оприлюднення Савченко списків полонених на Донбасі

Нагадаємо, що Надія Савченко 7 грудня відвідала Мінськ, де зустрілася з ватажками бойовиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Савченко про зустріч з ватажками бойовиків: Я в них чорта не побачила.

Савченко підтвердила слідчим Служби безпеки України, що відвідувала Мінськ, де спілкувалася з лідерами «ДНР» та «ЛНР» Олександром Захарченком та Ігорем Плотницьким.

В СБУ заявили, що Надія Савченко на переговорах із ватажками «народних республік» Ігорем Плотницьким та Олександром Захарченком обговорювала питання не тільки заручників, але й амністію бойовиків та зняття економічних санкцій з РФ.