Політика

СБУ відкрила справу проти «Лукойла»

Політика/СБУ відкрила справу проти «Лукойла»
Зберегти
Вигляд

Служба безпеки України відкрила кримінальну справу проти російської компанії «Лукойл». Про це повідомили у прес-службі відомства.

За матеріалами слідства, компанія незаконно отримала у власність нафтохімічний комплекс ВАТ «Оріана» та завдала багатомільйонних збитків державному бюджету України.

«У 2000-му році, зважаючи на збитковість нафтохімічного комплексу ВАТ «Оріана», а також відсутність власної сировини для переробки, держава вирішила залучити для оздоровлення підприємства приватного інвестора. Для цього спільно з ТОВ «Лукойл-Нафтохім» на базі «Оріани» було створено ЗАТ «Лукор». Російська компанія заплатила за участь у бізнесі 100 мільйонів доларів США власними цінними паперами. Встановлено, що реальна вартість цінних паперів російської компанії становила лише 27 мільйонів доларів США. Тож державі завдано збитків в особливо великих розмірах», - йдеться в повідомленні СБУ.

Крім того, інвестор мав погасити кредит у розмірі, еквівалентному 170 мільйонам євро, який раніше державне підприємство «Оріана» отримало для модернізації виробничих потужностей. Зобов’язання не було виконано, а позика перед одним з європейських банків була повністю сплачена за рахунок державного бюджету. Триває слідство.

Пов`язані новини