Служба безпеки України офіційно відмовилась ознайомити журналістів з декларацією про доходи тимчасового виконувача обов’язків глави відомства Івана Баканова.

Таку відповідь отримали журналісти програми «Схеми», повідомляє «Радіо Свобода».

Свою відмову в Управлінні взаємодії зі ЗМІ та громадськістю СБУ пояснили статтею 52-1 Закону «Про запобігання корупції», якою передбачений «окремий порядок контролю осіб, які обіймають посаду в органах, що здійснюють оперативно-розшукову та контррозвідувальну діяльність».

«Жодних винятків в частині відкритого опублікування декларацій для таких посадовців (навіть тих, хто призначається на посади в СБУ Указами Президента України) законом не визначено», — йдеться у відповіді.

У СБУ зазначили, що ця норма закону має «унеможливити розкриття» даних щодо належності таких осіб до органів, а також запобігти розкриттю даних членів їх сімей тощо.

Представники спецслужби додали, що декларації таких осіб подаються до внутрішньої автоматизованої системи СБУ, де їх можуть перевірити співробітники Національного агентства з питань запобігання корупції, які мають доступ.

При цьому в СБУ не уточнили, чи подавав Баканов декларацію до внутрішньої системи.

Нагадаємо, 3 червня президент України Володимир Зеленський звільнив Віктора Кононенка з посади заступника голови СБУ

Раніше Зеленський призначив першим заступником голови СБУ екс-керівника «Слуги народу» Івана Баканова.

Нагадаємо, 20 травня глава СБУ Василь Грицак і його заступники подали у відставку.

17 травня заяву про відставку подав перший заступник голови СБУ Павло Демчина.

Заступника глави Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка звільнив ще президент Петро Порошенко, але Семочко подав позов у суд із вимогою поновити його на посаді.

/Олександр Стебницький

Поділитись: