УКРАЇНА

СБУ відмовляється розслідувати системні залякування журналістів у Кам’янському — НСЖУ

6 вересня, 2018 14:51
УКРАЇНА/СБУ відмовляється розслідувати системні залякування журналістів у Кам’янському — НСЖУ
Зберегти
Вигляд
Національна спілка журналістів України заявила про відмову Служби безпеки розслідувати підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському Дніпропетровської області.

Національна спілка журналістів України заявила про відмову Служби безпеки розслідувати підпали ЗМІ та залякування журналістів у Кам’янському Дніпропетровської області.

Про це йдеться в заяві НСЖУ.

Зазначається, що за останні два роки у місті було п’ять підпалів редакцій медіа та майна журналістів, до того ж винних у злочинах досі не знайшли.

Спілка журналістів разом з Незалежною медіа-профспілкою звернулася до Служби безпеки України з проханням об’єднати всі випадки в єдину справу за статтею про терористичну діяльність.

Однак у Службі безпеки заявили, що зроблять це лише «у разі виникнення передбачених законом підстав».

«Правоохоронці бездіяльні – стільки часу вже минуло, але жодного поступу в розслідуваннях немає. По моїй справі зібралося вже три томи, проте особу зловмисника й досі не встановлено. У приватних розмовах правоохоронці зізнаються, що розслідування так і не відбудеться – на це немає політичної волі», — сказав головний редактор сайту «Город 5692» Сергій Гузь.

За інформацією НСЖУ, у 2016 році під двері місцевої редакції «Cобытие сегодня» підклали коробку з гранатами та записку з погрозами. У 2017 році невідомі підпалили авто головреда видання «Антимафия», після — стався підпал друкарні, де видавали «Антимафию». Восени 2017 року підпалили гараж редактора газети «Cобытие сегодня» Михайла Балтакси та авто Сергія Гузя. У липня 2017-го від підпалу постраждала редакція цієї газети.

За словами Гузя, серед постраждалих — журналісти, які готували матеріали про корупційні схеми місцевих чиновників та великого бізнесу.

Нагадаємо також, що у Рівному 22 лютого невідомий підпалив офіс місцевого видання «Четверта влада», під час підпалу у приміщенні перебували журналісти.

Працівники видання пов'язують підпал із свою професійною діяльністю і вважають це «спробою залякування». 

Прокуратура Рівненщини почала розслідувати справу про підпал редакції видання «Четверта влада» у Рівному за статтею знищення чи пошкодження майна журналіста.

Пов`язані новини