Служба безпеки України блокувала постачання несправних агрегатів танків Т-64 і Т-80 на Харківський бронетанковий завод, який займається ремонтом і технічним обслуговуванням військової техніки для потреб української армії.

Про це йдеться у повідомленні пресцентру СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що влітку 2019 року у рамках виконання державного оборонного замовлення комерційна фірма з Запорізької області поставила трансмісії для танків Т-64 і Т-80.

Відповідно до умов контракту, держава мала сплатити за агрегати майже 2,5 мільйона гривень. За висновками експертів Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз, поставлені запчастини є технічно несправними. Встановлено, що замість нових комплектуючих фірма проводила «косметичний ремонт» танкових агрегатів, які вже були у використанні. Зокрема, зловмисники перебивали на них серійні номери, фарбували та намагалися видати за нову продукцію.

Правоохоронці обшукали за місцями ремонту та зберігання неякісних деталей, а також у помешканнях фігурантів справи в Харкові, Мелітополі та Нікополі. Під час обшуків вилучили контрафактні запчастини для броньованої техніки, устаткування для фальсифікації серійних номерів, бухгалтерську документацію, печатки та інші матеріали.

Нагадаємо, СБУ блокувала у Львові механізм розкрадання товарів військового призначення з військових частин регіону та підприємств оборонно-промислового комплексу. У рамках справи провели 11 обшуків.

Поділитись: