Укрзалізниця закупила неякісних запчастин на 100 млн грн, що створювало загрози стабільному функціонуванню залізничних перевезень. У структурних підрозділах УЗ та комерційних структурах у 5 регіонах України проводили обшуки.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

«Оборудку організували представники комерційних структур за «підтримки» посадовців керівного складу Укрзалізниці. Через високий рівень зносу рухомого складу та нестачу коштів на оновлення основних засобів, зловмисники налагодили постачання запчастин та обладнання неналежної якості», — йдеться у повідомленні.

Так, продукція не відповідала встановленим характеристикам, мала ознаки попереднього використання.

«Частина запчастин, за версією слідства, виготовлена в кустарний спосіб, частина — викрадена з вітчизняних підприємств залізничної галузі», — додали у СБУ.

У спецслужбі заявили, що, за висновками експертів, експлуатація такого обладнання на рухомому складі УЗ призводила до системного виходу його з ладу, виникнення надзвичайних подій та зривів перевезень.

«Зловмисники встигли поставити Укрзалізниці неякісної продукції на понад 100 мільйонів гривень. Значна частина коштів привласнювалась фігурантами через фірми із ознаками фіктивності», — додали в СБУ.

Нагадаємо, за підсумками перевірки, яку проводила Державна аудиторська служба, на Укрзалізниці та її філіях виявили порушень на 11,8 мільярда гривень, які державна компанія допустила у період з 1 січня 2018 року по 30 вересня 2019 року.

Поділитись: