У зв'язку із загостренням ситуації на адміністративному кордоні із Кримом та у районі проведення АТО на Донбасі, СБУ встановила рівні терористичної загрози для областей України.

«Служба безпеки України інформує про прийняття рішення щодо встановлення наступних рівнів терористичних загроз: «червоний» – Донецька та Луганська області, АР Крим; «жовтий» – Запорізька, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська та Чернігівська області; «синій» – Дніпропетровська, Закарпатська, Рівненська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Київська області та м. Київ; «сірий» – Вінницька, Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Полтавська та Тернопільська області», - сказано у повідомленні СБУ.

У постанові Кабінету міністрів пояснюється кваліфікація рівнів терористичної загрози:

«сірий (можлива загроза)» - за наявності факторів (умов), що сприяють вчиненню терористичного акту;

«синій (потенційна загроза)» - за наявності інформації, що потребує підтвердження, про підготовку до вчинення терористичного акту;

«жовтий (імовірна загроза)» - за наявності достовірної (підтвердженої) інформації про підготовку до вчинення терористичного акту;

«червоний (реальна загроза)» - у разі вчинення терористичного акту.

Нагадаємо. Владімір Путін заявив, що українська влада «перейшла до практики терору». Так він прокоментував заяву ФСБ про запобігання терактам в анексованому Криму, які нібито готувала українська розвідка.

У свою чергу, президент України Петро Порошенко заявив, що звинувачення російською стороною України у тероризмі та диверсіях на території окупованого Криму є безглуздими та цинічними.

У четвер після наради з керівниками силових структур Порошенко наказав привести у боєготовність силовиків на адмінкордоні із Кримом і на Донбасі. Прикордонники уже приводять у боєготовність підрозділи на адмінмежі із Кримом.

ЗСУ наростили угруповання біля Криму: війська приводяться у боєготовність.

Разом з тим, військові РФ окопуються на адмінкордоні Криму та підтягнули «Гради».

Поділитись: