УКРАЇНА

СБУ видворила представника Кадирова через загрозу нацбезпеці

24 листопада, 2017 11:51
УКРАЇНА/СБУ видворила представника Кадирова через загрозу нацбезпеці
Зберегти
Вигляд
Служба безпеки України офіційно підтвердила видворення до Росії довіреної особи глави Чечні Рамзана Кадирова. У відомстві заявили, що його дії загрожували національній безпеці

Служба безпеки України офіційно підтвердила видворення до Росії довіреної особи глави Чечні Рамзана Кадирова. У відомстві заявили, що його дії загрожували національній безпеці.

Про це йдеться у повідомленні прес-центру СБУ.

У СБУ заявили, що зазначений громадянин Росії в Україні збирав інформацію про проукраїнських вихідців з Чечні, які брали участь в проведенні антитерористичної операції на Донбасі.

«Оскільки дії іноземця загрожували національній безпеці України ‒ він порушив законодавство про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, здійснюючи перетин кордону України та перебуваючи на території з документами, що оформлені на установчі дані іншої особи, стосовно нього було прийнято рішення про примусове повернення до Росії», — повідомили в СБУ.

Зазначається, що росіянин тривалий час «був довіреною особою та відповідав за реалізацію в Україні політики Рамзана Кадирова».

Раніше «Українська правда» з посиланням на джерела повідомила, що спецпризначенці Служби безпеки України затримали представника глави Чечні Рамзана Ціцулаєва та відвезли до кордону з РФ, де передали росіянам.

До цього Ціцулаєв був оголошений у федеральний розшук. Як писала «Новая газета», у листопаді 2014 року його намагалися затримати в Москві, але йому на допомогу прийшли охоронці. Між ними і оперативниками сталася бійка, в результаті якої кілька правоохоронців постраждали.

Слідство вважає, що Ціцулаєв отримав понад 50 тисяч євро від дружини арештованого бізнесмена Андрія Новікова. За ці гроші він пообіцяв їй організувати звільнення чоловіка з СІЗО.

Пов`язані новини