Служба безпеки України видворила з Україна начальника штабу російського представництва у Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню (СЦКК) полковника Владіміра Чебана.

Як повідомляється на сайті СБУ, його вислали на підставі дій, що суперечать інтересам національної безпеки та Мінським домовленостям.

Зокрема, як стверджується у повідомленні, російський військовослужбовець передав бойовику «ДНР» на прізвисько «Якуб» місячні графіки та маршрути польотів безпілотників місії ОБСЄ.

«На підставі цієї інформації бойовики мали змогу приховувати від міжнародних спостерігачів свої вогневі позиції, а також місця дислокації важкого озброєння та техніки», - йдеться у повідомленні.

Також, за даними СБУ, полковник Володимир Чебан причетний до фальсифікації російською стороною в СЦКК доказів про нібито порушення Мінських домовленостей українськими військовими.

Чебан у супроводі співробітників СБУ доправили до державного кордону на Харківщині, де він залишив територію України. Йому забороно в'їзду в Україну строком на п’ять років.

Поділитись: