Служба безпеки України спільно з прокуратурою викрила окремих керівників філії «Енергозбут» «Укрзалізниці» на систематичному отриманні хабарів з підприємців

Служба безпеки України спільно з прокуратурою викрила окремих керівників філії «Енергозбут» «Укрзалізниці» на систематичному отриманні хабарів з підприємців.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«Чиновники розробили корупційний механізм надання послуг комерційним структурам. Згідно з ним занижувалися реальні обсяги спожитої клієнтами електроенергії. Лише третина обсягів сплачувалася офіційно на рахунки «Енергозбуту», третина надходила зловмисникам як хабар, решта економилася підприємцями. За офіційними даними тарифи філії «Енергозбут» нижчі розцінок обленерго», — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці затримали у Вінниці начальника регіональної філії та одного з керівників київського підрозділу «Енергозбуту» під час отримання 250 тисяч гривень хабара за укладання угоди на постачання електроенергії.

«Під час обшуків у центральному офісі філії «Енергозбут» в Києві, структурних підрозділах у Вінницькій області та за місцями проживання фігурантів справи, співробітники СБУ виявили документацію, яка підтверджує функціонування у філії ПАТ «Укрзалізниця» сталої структурованої системи одержання хабарів у особливо великих розмірах», — наголошується в СБУ.

В одного із затриманих зловмисників правоохоронці вилучили так звану «чорну касу» «Енергозбуту» та майже мільйон гривень та «чорну» бухгалтерію з обліку отриманих коштів.

Днем раніше ГПУ прийшла з обшуками до офісу «Укрзалізниці».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile