Співробітники Служби безпеки України спільно з поліцією та прокуратурою заблокували у Києві ретрансляцію російських пропагандистських телевізійних каналів.

Співробітники Служби безпеки України спільно з поліцією та прокуратурою заблокували у Києві ретрансляцію російських пропагандистських телевізійних каналів.

Про це повідомляє прес-служба СБУ. 

«Оперативники спецслужби встановили, що підпільний телекомцентр діяв на території одного з торговельних центрів Святошинського району столиці під виглядом надання послуг офіційних ТБ-провайдерів», — ідеться у повідомленні.

Зазначається, що використовуючи нелегальне програмне забезпечення, «зловмисники забезпечували «клієнтам» можливість перегляду заборонених Нацрадою з питань телебачення та радіомовлення російських пропагандистських каналів».

Правоохоронці провели обшуки у підпільному центрі та місцях проживання організаторів трансляцій і вилучили із незаконного обігу обладнання для декодування супутникового зв’язку, картки доступу до мереж супутникового телебачення та сервери загальною вартістю майже півмільйона гривень.

«За інформацією СБУ, зловмисники незаконно надавали послуги тисячам абонентів, транслюючи майже кілька десятків заборонених каналів», — ідеться у повідомленні.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України. Тривають невідкладні слідчі дії.

В Україні заблоковано понад 40 телеканалів, поширення трансляції яких обмежено рішеннями Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України, а також мовників, що підпадають під дію санкцій, уведених Указом Президента  України  від 15.05.2017 № 133. Зокрема, припинено ефірне мовлення Новороссия ТВ, Роcсия-24, ОплотТВ, 1-й Республиканский, НТВ, Россия-1 та ряду інших пропагандистських засобів гібридної війни.

Раніше секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що систему блокування російського телерадіомовлення буде розгорнуто вздовж усього кордону з РФ. Також Держспецзв'язку України ввело у дію систему блокування сигналу мовлення російських телеканалів на райони, що прилягають до зони бойових дій на Донбасі.

Поділитись: