УКРАЇНА

СБУ заявляє про спробу ФСБ завербувати українського дипломата в Москві

УКРАЇНА/СБУ заявляє про спробу ФСБ завербувати українського дипломата в Москві
Зберегти
Вигляд

Служба безпеки України заявляє про спробу ФСБ Росії завербувати українського дипломата, йдеться у повідомленні СБУ.

«Співробітники Служби безпеки України забезпечили повернення в нашу країну дипломата, якого намагалася завербувати ФСБ», - сказано в ньому.

Українська спецслужба встановила, що ФСБ діяла через однокурсника дипломата, з яким він навчався у військовому училищі, а сьогодні є полковником запасу Збройних сил Росії.

«ФСБ тиснула на нього, проводила бесіди, щоб змусити звернутися до українського дипломата із пропозицією про конфіденційне співробітництво. Російські спецслужби за згоду пропонували вирішити питання з приватизацією майна дипломата у тимчасово анексованому Криму та сприяти перевезенню родини до РФ», - повідомляє СБУ.

Дипломат після інструктажу української контррозвідки відмовився від подальших контактів і обговорень пропонованого співробітництва.

Співробітники СБУ зазначають, що забезпечили захист сім'ї співробітника відділу посольства й організували його повернення в Україну.

Раніше Служба безпеки України заявляла про спробу дачі хабара дипломатом Генерального консульства Російської Федерації в Харкові одному з українських правоохоронців.

Пов`язані новини