ENRU

СБУ заявила про затримання українців, які готували теракт у Маріуполі на замовлення «ДНР»

Співробітники Служби безпеки затримали двох громадян України, які на замовлення самоназваної «ДНР» готували серію терактів проти цивільних, зокрема у Маріуполі Донецької області.

Про це на брифінгу заявив глава СБУ Василь Грицак.

«Головне управління СБУ в Донецькій і Луганській областях затримало двох громадян України, які на замовлення МГБ «ДНР» готували терористичний акт у місті Маріуполі», — повідомив Грицак.

За його словами, українців затримали 9 жовтня.

«Вдалося попередити низку терористичних актів, першим з яких мав стати теракт безпосередньо на залізничній станції Маріуполь», — зазначив він.

Згідно з інформацією, якою володіє слідство, теракт планувався по відношенню до пасажирів потягу «Маріуполь-Київ».

«Точна дата теракту мала бути визначена тими, хто організував цей теракт. Якби диверсанти змогли реалізувати одну з атак, то її наслідком стали б великі людські жертви», — наголосив глава СБУ.

Він додав, що розвідники встановили, що ціллю зловмисників були не військові об'єкти, а місця масового скупчення громадян.

«Завдання диверсантів отримали від МГБ «ДНР». Я слабо вірю в те, що терористи , організовуючи теракт у Маріуполі робили це без погодження зі своїми кураторами зі сходу», — підкреслив він.

На брифінгу також показали відео, на якому один із підозрюваних розповів, як його вчили збирати вибухівку.

«Організатором диверсійної групи став відомий нам ще з 2014 року бойовик ДНР Дмитро Забудський. За оперативними даними, він воював у складі «ДНР» під Дебальцевим у 2014 році», — сказав Грицак.

Також, за словами глави СБУ, бойовик контактував з членами російської приватної військової компанії «Вагнер».

Під час затримання підозрюваних було вилучено дві протипіхотні міни МОН-50, які були споряджені дистанційним приводом.

Раніше голова СБУ Грицак заявив, що літак ІЛ-76 у липні 2014 року над Луганськом був збитий російськими військовими, учасниками приватної військової компанії «Вагнер».

Крім того, він заявив, що СБУ встановила 1587 росіян з компанії «Вагнер», які воювали на Донбасі.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram