ENRU

СБУ: Запорізький алюмінієвий комбінат знищували в інтересах конкурентів з Росії

Data?1504025409
Запорізький алюмінієвий комбінат Фото: ssu.gov.ua

Служба безпеки України викрила членів міжнародного злочинного угруповання, які підозрюються у навмисному знищенні виробничого комплексу Запорізького алюмінієвого комбінату («ЗАлК») в інтересах конкурентів з Росії.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«Єдиний в Україні виробник первинного алюмінію з 2006 року цілеспрямовано знищувався в інтересах російських виробників металу», — йдеться у повідомлення.

В СБУ розповіли, що спочатку афілійовані з бізнесменами РФ структури придбали контрольний пакет акцій «ЗАлКу».

У 2006-2008 роках замовники сформували організовану групу з представників російської компанії «РУСАЛ» та колишніх керівників комбінату.

Зловмисники, користуючись можливістю впливати на прийняття рішень на комбінаті, знищували основні виробничі потужності заводу, йдеться у заяві СБУ.

Зокрема, у 2009 році вони організували зупинку рудотермічних печей та основних виробничих ділянок електролізного виробництва. Через 2 роки передали дочірнє підприємство «ЗАлКа» — Глухівський кар’єр кварцитів — компаніям афілійованим з «РУСАЛ».

«Слідчі СБУ задокументували, що у 2015 році, перед поверненням комбінату українській державі, через грубі порушення приватизаційних зобов’язань ділки активізували знищення підприємства», — йдеться у заяві.

Підозрювані розконсервували та ліквідували основні фонди «ЗАлКу», що призвело до руйнування завершеного циклу виробництва кінцевої продукції підприємства.

За висновками експертів, у результаті дій підозрюваних державі завдано збитки на суму понад $39 мільйонів та понад 100 мільйонів гривень.

Слідчими СБУ оголошено про підозру 9 членам угруповання у скоєні злочинів, передбачених статтями 113, 191, 255 та 364 КК України.

Один із фігурантів утримується під вартою, колишній директор заводу — під особистим зобов’язанням, серед підозрюваних — 3 громадян РФ.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram