27 травня у Харкові співробітники СБУ під час спроби виїзду до РФ затримали одного з керівників сепаратистів у Краматорську Івана Лисенка, відомого під прізвиськом «Псих». Про це повідомляє прес-служба відомства.

Лисенко організував та озброїв групу із 40 бойовиків для терористичної діяльності  та дестабілізації ситуації в місті.

Затриманий визнав, що підпорядковувався призначеному громадянином РФ І. Гіркіним (прізвисько «Стрєлок») так званому військовому коменданту Краматорська (прізвисько «Терець»), який прибув з території АР Крим.

У складі терористичної групи Лисенко тероризував місцеве населення, брав активну участь у диверсійних актах на території Донецької області. Зокрема у середині квітня Лисенко з іншими бойовиками намагався захопити військовий аеродром у Краматорську, вчиняючи озброєний напад на пости українських військових. Брав участь у розробці та організації захоплень військових части, розташованих у Донецьку.

23 квітня його бандитське угруповання штурмувало Краматорську райдержадміністрацію, застосовуючи вогнепальну зброю проти людей, які охороняли будівлю.

Крім цього, зловмисник разом із іншими найманцями виконував доручення Гіркіна з викрадення людей. Зокрема він причетний до насильницького захоплення директора тролейбусного депо Краматорська, місцезнаходження якого досі невідоме.

У зловмисника вилучено боєприпаси та флеш-носій з інформацією щодо проукраїнських активістів з Донеччини, яких він, за дорученням ватажків терористів, залякував.

Поділитись: