У Харківській області працівники Служби безпеки затримали диверсійну групу із трьох людей, її керівник воював на боці бойовиків «ДНР».

Як повідомили у прес-службі СБУ, 20-річний мешканець Харківської області з вересня минулого року добровільно служив у складі одного з незаконних збройних формувань «ДНР» – «казаків». Бойовик на прізвисько «Кардинал» виконував функції розвідника диверсійно-розвідувальної групи, брав участь у бойових діях у районі Донецького аеропорту. 

Після повернення на початку року до Харківської області диверсант отримав завдання від бойовиків збирати і передавати розвідувальну інформацію про дислокацію та пересування українських військ, а також вербувати людей для скоєння диверсій на території регіону.

«Для виконання поставлених завдань він залучив двох місцевих мешканців», – зазначили в СБУ.

«Крім того, з метою власного збагачення зловмисники намагалися налагодити незаконну торгівлю вогнепальною зброєю та боєприпасами, які мали отримувати від бойовиків «ДНР», – додали у відомстві.

Розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

/ фото СБУ

Поділитись: