Життя

СБУ затримала вчителя-сепаратиста з Шахтарська

Життя/СБУ затримала вчителя-сепаратиста з Шахтарська
Зберегти
Вигляд

Новину про затримання секретаря сепаратистської організації «Молодая республика» у Київській області 23 жовтня опублікував сайт СБУ. За даними прес-служби відомства, організація була створена під особистим контролем ватажка так званої «ДНР» Олександра Захарченка. Діяльність «Молодой республики» координувалася російськими спецслужбами» - йдеться у повідомленні.

Як виявилося, затримана особа – це Віктор Назаров - співробітник Шахтарського педагогічного училища, яке вже у 2012 році отримало «дурну славу» за «терор» своїх вихованців. В училищі він займав одразу кілька посад - учитель фізкультури, інформатики, завхоз, а за сумісництвом - чоловік директорки цього училища – Наталії Землянської.

/Затриманий Віктор Назаров

    /Студенти Шахтарського педагогічного училища беруть участь в акціях організації «Молодая республика»


У студії Громадське.СХІД активіст громадської ініціативи «Восток СОС» Олександра Дворецька та активіст Ілля Власюк розповіли, що амосфера в училищі була досить напруженою ще до початку військових дій.

«Студентів виховували в атмосфері страху. Соціальні мережі студенток ретельно моніторілісь Віктором Назаровим. Суденткам вказували, які фотографії треба видалити з альбомов у соціальних мережах. В учнів забирали телефони, переглядали приватні повідомлення, слідкували за тим, з ким переписуються студентки. Дівчат могли умивати в чані з водою, якщо у них був дивний, на думку директорки, макіяж. А найпопулярнішим покаранням був «публічний осуд» - розповідає Олександра Дворецька.

 

/Шахтарський педагогічний технікум

«Окрім примусової господарської роботи та експлуатації дитячої праці, студенти училища жили в непридатних побутових умовах. Процвітала корупуія, кумівство. Спортивний зал училища незаконно був переобладнаний на фітнес-центр, який можна було відвідувати виключно за гроші, яким і керував Віктор Назаров» - додає Ілля Власюк.

До волонтерів звернулися за допомогою самі студенти. Разом писали звернення до правоохороннів органів, Міністерства освіти. Було зроблено чимало дзвінків у різні інстанції, з закликом перевірити навчальний процес та компетентність викладачів у навчальному закладі. Але всі спроби не мали успіху. Приходили відписки, нібито все добре, все перевірили, ніякиїх порушень не знайшли.

      

/Відповідь на запити з Міністерства освіти України та скан сайту Шахтарського педагогічного училища

З приходом так званої «ДНР» Шахтарський педучилище перетворилося на фабрику по постачанню студенток на акції так званої «республіки». Учнів використовували для того, щоб показати «підтримку молоді». Студентки в костюмах або військовій формі фігурують і на акціях на місці падіння боїнгу, на акціях на Саур могилі, на параді військовополонених. Тоді ж Віктор Назаров став секретарем молодіжної організації «Молодая республика».

 

/Громадське.СХІД

Пов`язані новини