СБУ зібрала докази проти семи людей, які працюють в «адміністраціях» росіян на Луганщині

Співробітники Служби безпеки України зібрали доказову базу щодо сімох окупаційних «начальників», які працюють в «адміністраціях» російських окупантів у Луганській області.
Про це повідомила пресслужба СБУ.
Правоохоронці сформували доказову базу щодо сімох колаборантів, які обіймають керівні «посади» у ворожих «адміністраціях» на Луганщині.
Серед них — бойовик, який із 2014 році воював проти Збройних сил України та перебував у розшуку через участь у терористичній організації та незаконних збройних формуваннях.
У 2022 році він брав участь у бойових діях під Сєвєродонецьком, Рубіжним, Попасною та Лисичанськом. У липні 2022 року його призначили «виконувачем обов'язків глави адміністрації Лисичанська».
Фігурантами кримінальних проваджень стали колишня працівниця пенсійного фонду України та екскерівниця відділу соціального забезпечення Станично-Луганської ВЦА.
Вони погодилися на пропозиції окупантів очолити відділення так званого «пенсійного фонду "ЛНР"» та «управління соціального захисту населення» в окупаційній адміністрації Станично-Луганського району.
Також задокументовано, що мешканка Старобільська невдовзі після окупації міста добровільно працевлаштувалась у так званій «адміністрації Старобільського району "ЛНР"» і наразі керує «управлінням праці та соціального захисту населення».
Колишня головна спеціалістка управління освіти Сєвєродонецької міської ВЦА зробила вибір на користь «кар’єрного росту» й отримала в «адміністрації» Сєвєродонецька посаду «заступниці начальника відділу освіти».
Правоохоронці встановили, що на призначення керівниками відділів в «адміністраціях» Сватівського та Марківського районів свідомо погодились інженер-програміст із Лисичанська та підприємець із Марківки. Вони керують «відділами забезпечення життєдіяльності» сіл Мілуватка та Бондарівка.
Наразі вони співпрацюють із росіянами, виконують організаційно-розпорядчі функції та сприяють в утвердженні режиму окупації території Луганської області.
Яким може бути покарання?
Правоохоронці повідомили фігурантам про підозру в колабораційній діяльності за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу. Розслідування у справах завершене. Матеріали перебувають на розгляді в судах.
Правопорушникам загрожує до 10 років позбавлення волі, позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю та конфіскація майна.
- Поділитися: