УКРАЇНА

СБУ звинуватила провайдер Wnet у передачі трафіку до Криму в інтересах ФСБ

1 червня, 2017 14:31
УКРАЇНА/СБУ звинуватила провайдер Wnet у передачі трафіку до Криму в інтересах ФСБ
Зберегти
Вигляд
Служба безпеки за результатами обшуків в офісі українського провайдера Wnet (ТОВ «Дабл-ю нет Україна») заявила про викриття незаконного механізму передачі трафіку до окупованого Росією Криму.

Служба безпеки за результатами обшуків в офісі українського провайдера Wnet (ТОВ «Дабл-ю нет Україна») заявила про викриття незаконного механізму передачі трафіку до окупованого Росією Криму.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

«Співробітники Служби безпеки України спільно з Прокуратурою Автономної Республіки Крим викрили у столиці механізм незаконної маршрутизації одним із провайдерів Інтернет-трафіку до тимчасово анексованого півострова в інтересах російських спецслужб», — йдеться у повідомленні СБУ.

За словами правоохоронців, сегмент мережі та телекомунікаційне обладнання провайдера власники передали фіктивній комерційній структурі, контроль над якою отримала ФСБ Росії, яка встановила на обладнанні власні технічні спецзасоби.

«Незважаючи на це, власники українського провайдера продовжували маршрутизацію трафіку до точки доступу в Сімферополі», — додали в СБУ.

За інформацією спецслужби, через незаконну маршрутизацію трафіку до анексованого Криму ФСБ Росії планувало отримати доступ та знімати інформацію з українського сегменту мережі провайдера.

Насамкінець, в СБУ наголосили, що в Україні серед клієнтів ТОВ «Дабл-ю нет Україна», зокрема, державні установи, міжнародні організації і великі банківські установи.

«Співробітники СБ України також встановили, що завдяки трафіку, отриманому від українського провайдера через магістральний канал, послуги доступу в Інтернет отримували ФСБ РФ в Криму, Воєнтелеком РФ та псевдодержавні підприємства зв’язку», — додали в службі.

СБУ вилучила техніку та документацію, також правоохоронці встановили, що «за вказівкою російських кураторів, менеджмент компанії не заблокував користувачам доступ до санкційних російських Інтернет-ресурсів та сервісів».

Водночас, на сайті провайдера повідомляється, що компанія почала виконувати рішення РНБО щодо блокування російських сайтів. 

Досудове слідство триває у рамках відкритого кримінального провадження за ч. 3 ст. 110-2 КК України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Нагадаємо, 1 червня представники СБУ прийшли до офісу українського провайдера Wnet з обшуками. 

Раніше Кіберполіція закликала повідомляти про невиконання провайдерами рішення щодо блокування російських сайтів.

Нагадаємо, рішенням Ради нацбезпеки та оборони в Україні заборонили використання російських соцмереж «Вконтакте», «Одноклассники», а також сервісу «Яндекс».

Водночас, голова СБУ Василь Грицак також заявив, що механізм блокування російських сайтів поки що не розробили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: VoxCheck #34: Про блокування російських соцмереж.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини