Світ

Сейм Латвії підтримав відмову від навчання російською у старшій школі

8 лютого, 2018 13:23
Світ/Сейм Латвії підтримав відмову від навчання російською у старшій школі
Зберегти
Вигляд
Більшість депутатів сейму Латвії проголосували за перехід до навчання в старших класах школи тільки латиською мовою.

Більшість депутатів сейму Латвії проголосували за перехід до навчання в старших класах школи тільки латиською мовою.

Про це повідомляє Delfi.

За відповідний законопроект проголосували 67 парламентаріїв, проти — 21. Реформа запроваджуватиметься поетапно з початку 2019/20 навчального року до закінчення 2021/22 навчального року.

Відповідно до розроблених Міністерством освіти поправок, навчання в початковій школі здійснюватиметься за трьома білінгвальними моделями. У 7-9-х класах 80% навчання проводитиметься державною мовою, а в 10-12-х класах все викладання повинно здійснюватися латиською. Це торкнеться в тому числі навчальних закладів для національних меншин.

Міністр освіти і науки Латвії Карліс Шадурскіс заявив, що підконтрольне йому відомство відповідально поставиться до виконання міжнародних зобов'язань щодо забезпечення освіти нацменшин.

Під час засідання парламенту біля будівлі сейму почався мітинг проти відмови від навчання російською мовою. Присутні, в основному люди старшого покоління, читали вірші поета Яна Райніса російською та латиською мовами і намагалися звернутися до депутатів, які заходили в будівлю парламенту на початку робочого дня. Мітингувальники принесли з собою плакати з гаслами проти запланованої Міністерством освіти та науки реформи і освистали депутатів, що приходили на засідання. На думку протестувальників, законопроект про повний перехід шкіл на латиську мову недостатньо розроблений, внаслідок чого депутати не повинні за нього голосувати.

У січні уряд Латвії підтримав поступовий перехід до навчання в старших класах виключно латиською мовою.

Пов`язані новини