Сейм Польщі проголосував за резолюцію «Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого українськими націоналістами».

За резолюцію проголосували 442 депутати, 0 – проти і 10 депутатів утрималися, повідомляє Telewizja republika.

Основою резолюції став проект правлячої партії «Право і справедливість». Після прийняття поправок проект наголошує, що «злочин мав місце у 1943—1945 роках».

Один з доповідачів сказав, що ухвалення цієї резолюції не спрямоване проти українського народу, тому що «Польща не застосовує колективну відповідальність».

У резолюції висловлюється солідарність з Україною, яка бореться з зовнішнім агресором за територіальну цілісність. Підкреслюється, що єдиною дорогою до істини є шлях до примирення.

20 липня, польський Сейм в першому читанні визнав Волинську трагедію геноцидом.

Раніше у Раді засудили постанову Сенату Польщі щодо Волинської трагедії.

В той же час, польський журналіст Вітольд Шабловський, який займається дослідженнім цієї теми, вважає, що Волинська трагедія не має ставати політичною темою.

Волинська трагедія — це обопільні етнічні чистки українського і польського населення, здійснені Українською повстанською армією та польською армією Крайовою за участю польських батальйонів шуцманшафту, та радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.

Кількість жертв, яку називають дослідники, сильно варіюється. За польськими підрахунками, під час цієї трагедії з польського боку загинуло щонайменше 100 тисяч осіб (головним чином — польські селяни), з яких 18 тисяч — із встановленими прізвищами, а з українського боку — до кількох тисяч осіб.

Поділитись: