Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов розкритикував Урядову уповноважену з гендерної політики Катерину Левченко. Вона заявила, що звернеться до СБУ через заклики обласних і місцевих рад захистити «інституцію сім’ї» в Україні, зокрема, шляхом заборони маршів рівності та ухвалення закону про заборону «пропаганди гомосексуалізму».

Про це Турчинов написав у своєму блозі. Секретар РНБО підтримав рішення місцевих рад, зазначивши, що «з цією позицією можуть солідаризуватися всі представницькі органи місцевого самоврядування нашої країни».

Турчинов припустив, що зверненням в СБУ Левченко хоче «покарати ініціаторів заяв», тобто представників місцевого самоврядування, — «так, щоб знали своє місце, та не сміли більше й рота розтуляти».

На думку Турчинова, діяльність уповноваженої та ЛГБТ-активістів споріднює їх з «русским миром», а українцям нав'язують ідеологію марксизму. Його колонка має назву «Неомарксизм або подорож у безодню».

«Фактично під прикриттям правильних слів про права людини, толерантність, захист жінок від насилля і т.п., суспільству нав’язується ідеологія неомарксизму».

Також Турчинов різко виступив проти терміну «гендер», закликав відновити в законах України термін «стать» та домогтися реалізації вимог місцевих рад щодо збереження інституту сім'ї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Проти «гендеру» і за «інститут сім’ї»: чи є у словах Турчинова мова ворожнечі?

«Як тільки люди втратять свою сутність, Богом дану ідентичність, перестануть бути мужніми чоловіками і ніжними турботливими дружинами, втратять здатність любити, дарувати життя, ростити дітей, творити добро, людству прийде кінець. І цей сумний фінал буде повний болю і страждань. Моторошно. Згоден. Запитаєте: “Що робити?”. Для початку відновити в національному законодавстві використання терміну “стать” замість штучно внесеного терміну “гендер”, та домогтися реалізації вимог, що містяться в зверненні Івано-Франківської, Рівенської, Чернівецької, Запорізької, Полтавської, Сумської, Одеської, Херсонської, Черкаської, Житомирської, Київської, і багатьох інших рад», — пише секретар РНБО.

Стамбульська конвенція ж, на думку Турчинова, стала «маніфестом гендерної ідеології», яка, на його думку, під «прикриттям слів про права людини, толерантності, захисту жінок від насильства» нав'язує суспільству «ідеї неомарксизма».

Заяви Турчинова порушують норми Констутитуції України, каже речниця міжнародної правозахисної організації Amnesty International Ukraine Марія Гур'єва. У коментарі Громадському зазначила, що озвучення такої позиції від представника держави є «особливо тривожним».

«Це порушує не лише міжнародні конвенції й міжнародні норми, подібні висловлювання також порушують Конституцію України, яка передбачає захист прав громадян і захист рівності, і також створюють у суспільстві певний фон, який нібито виправдовує те насильство, яке зараз чиниться стосовно різних категорій громадян, зокрема, ЛГБТ-активістів, ромських родин, просто активістів», — сказала вона.

На думку Amnesty International Ukraine, такі заяви збільшують рівень агресії та нетерпимості. Організація сподівається на спростування заяви.

«Ми сподіваємося, що ця позиція буде або спростована, або інші офіційні представники держави висловилися щодо того, що подібне озвучування таких позицій є неприпустимим і це не є офіційною позицією держави стосовно громадян і громадянок», — сказала речниця організації.

Приводом до колонки Турчинова стала заява Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко. В ефірі «Громадського радіо» вона зазначила, що звернеться до Служби безпеки України у зв’язку з поширенням у обласні та міські ради звернень із закликами захистити «інституцію сім’ї» в Україні. Вона вказала, що має щонайменше два листи, один із них він депутатів Івано-Франківської облради. Уповноважена не вважає, що це звернення написали депутати й назвала це спланованою акцією, яка може загрожувати нацбезпеці.

«Це не написано Івано-Франківськими депутатами. Це спланована акція, яка загрожує національній безпеці. Саме ця акція загрожує, а не Стамбульська конвенція і не закон України про забезпечення рівних прав для жінок і чоловіків або про запобігання дискримінації», — сказала Левченко.

Нагадаємо, деканка педагогічного університету імені Драгоманова та дружина секретаря РНБО Ганна Турчинова уважає, що шкільні підручники з антидискримінаційними правками можуть змінити сексуальну орієнтацію дитини.

Поділитись: