ENRU

Секретар РНБО Турчинов заявив про неефективність антитерористичної операції

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов вважає, що в Україні потрібно завершити антитерористичну операцію, оскільки так не можна повернути окуповані території Донбасу під контроль українського уряду.

Таку думку він висловив в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Військові дії тривають на сході нашої країни вже три роки і переросли як за тривалістю, так і за масштабами формат АТО. Водночас, потрібно зазначити, що антитерористична операція виконала дуже багато важливих завдань. Саме в рамках АТО ми зупинили агресора, змогли провести президентські, парламентські і місцеві вибори, а також звільнили значну частину окупованій території України ... також настав час перейти до нового формату захисту країни», — сказав Турчинов.

За його словами, чинне українське законодавство передбачає два основні випадки, при яких дозволено бойове застосування Збройних Сил — це оголошення війни і антитерористичної операції.

«Попри поширену думку, згідно з нашим законодавством, введення воєнного стану передбачає лише наявність особливого правового режиму в країні, або в окремих регіонах, і не надає автоматичного права на використання Збройних Сил України та інших військових формувань», — пояснив секретар РНБО.

У зв'язку з цим, за його словами, варто визначити новий формат захисту країни.

«Настав час не просто визнати окупованими деякі регіони Донецької і Луганської областей, але чітко, на законодавчому рівні визначити засади державної політики щодо їхнього звільнення. Необхідна ефективна технологія захисту країни, а для цього законодавчо потрібно надати президенту право застосовувати ЗСУ та інших військових формувань проти гібридної агресії з боку РФ», — підкреслив секретар РНБО.

Він також зазначив, що потрібно створити у зоні збройного конфлікту постійний Оперативний штаб з широкими повноваженнями, для комплексного управління ЗСУ, усіма силовими структурами, а також військово-цивільними адміністраціями.

При цьому секретар РНБО підкреслив, що незабаром буде представлений законопроект про відновлення державного суверенітету окупованого Донбасу.

«Уточнений законопроект «Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей» буде представлений президенту, після чого, сподіваюся, він оперативно буде внесений до Верховної Ради», — сказав він.

Раніше Турчинов заявляв, що Україна підготувала проект блокування мовлення РФ та бойовиків на Донбасі. 

Крім того, Турчинов виступив за якнайшвидше запровадження візового режиму з РФ.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram