Секретний брифінг сенаторів США щодо України переріс у крики — CNN

Секретний брифінг американських сенаторів про Україну перейшов у крики. Напружена зустріч так і не допомогла вийти з глухого кута в Сенаті щодо того, чи включати жорсткішу імміграційну політику в пакет на 106 мільярдів доларів.
Про це пише CNN.
Зустріч відбулася, коли сенатори-республіканці заявили про намір проголосувати проти законопроєкту про виділення 106 мільярдів доларів для допомоги Україні, Ізраїлю, країнам Індійсько-Тихоокеанського регіону та на гуманітарні цілі в Секторі Гази. Республіканці вимагають додати до законопроєкту пункт про безпеку кордонів США.
Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер розповів, що суперечка під час брифінгу спалахнула, коли лідер меншості, республіканець Мітч Макконнелл, попросив сенатора від Республіканської партії Джеймса Ленкфорда зробити 5-хвилинну промову про необхідність захисту кордонів США, а не ставити запитання про Україну.
«Один із сенаторів проявив зневагу і почав кричати на одного з генералів і кидати йому виклик», — розповів Шумер.
Джерело CNN повідомило, що кричав сенатор-республіканець Том Коттон. Проте прессекретар Коттона стверджує, що сенатор кричав на Шумера, а не на генерала, який був присутній на брифінгу.
Коттон звинувачував Шумера у брехні й дорікнув, що на брифінгу не прозвучало відповідей на жодні запитання про кризу на кордоні або про те, як можна розв'язати цю кризу.
Сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем сказав, що під час зустрічі виникла напруга, тому що «ніхто не говорив про кордон».
Сенатори-республіканці назвали брифінг марною тратою часу, оскільки, за їхніми словами, на зустрічі не розглядали інформацію, яка ще не була відомою чи доступною для громадськості. Деякі республіканці навіть пішли раніше.
«Ми хочемо допомогти Україні та Ізраїлю, але ми маємо змусити демократів визнати, що угода полягає в тому, щоб ми зупинили відкритий кордон. Вони не хочуть цього робити. Республіканці просто йдуть з брифінгу», — сказав сенатор-республіканець Мітт Ромні.
Шумер планує продовжити 6 грудня процедурне голосування щодо додаткового пакета на 106 мільярдів доларів. Шумер заявив, що республіканці можуть винести пакет заходів про безпеку на кордоні як поправку, і якщо вона отримає 11 голосів демократів, то її можуть ухвалити.
Планувалося, що до закритого брифінгу через конфіденційний відеодзвінок долучиться президент України Володимир Зеленський. Однак «щось сталося в останню хвилину», заявив Шумер, тож виступу Зеленського не було.
Більше контексту
Конгрес США уже виділив $111 млрд на допомогу Україні, включно з $67 млрд на фінансування військових закупівель, $27 млрд на економічну та цивільну допомогу та $10 млрд на гуманітарну допомогу.
Однак директорка відділу управління та бюджету Білого дому Шаланда Янг заявила, що вся ця допомога, окрім близько 3% військового фінансування, буде вичерпана до кінця року.
Новий пакет Байдена на $106 млрд передбачає $61 млрд для України, здебільшого для закупівлі зброї у США, та $14,3 млрд для Ізраїлю, що включає $10,6 млрд на зброю. Також є майже $14 млрд на безпеку кордонів самих Сполучених Штатів і допомогу Азійсько-Тихоокеанському регіону.
Тим часом Палата представників, контрольована Республіканською партією, ухвалила окремий пакет допомоги для Ізраїлю, який веде війну з ХАМАСом у Секторі Гази, тоді як Білий дім стверджує, що потрібно допомогти обом країнам.
До цього республіканці вже двічі відмовлялися включити військову допомогу Україні в тимчасові законопроєкти про витрати, щоб забезпечити фінансування американського уряду цієї осені.
- Поділитися: